Ukazuje sa, že čoraz viac používateľov si kupuje inteligentné hodinky, ktoré im neprinášajú len pripomienky ale aj množstvo zdravotných senzorov.

Ich popularita strmo rastie a počas Q2 2021 dosiahli až o 47 % vyšší predaj, než roku 2020. Ako sa dalo očakávať, spoločnosť Apple je v tejto oblasti naďalej lídrom.

- Reklama -

Aby sme boli konkrétnejší, spoločnosť Strategy Analytics zverejnila svoj vlastný výskum, ktorý je založený na informáciaáh z obchodných a dodávateľských reťazcov. Podľa uvedených dát sa v mesiacoch apríl, máj a jún podarilo predať celkom 18 miliónov zariadení. Hovoríme o všetkých predajcoch dokopy.

Apple Watch si udržali najlepšiu pozíciu, pričom by sa dalo povedať, že každé druhé predané zariadenie pochádzalo práve od spoločnosti Apple.

Technologický gigant má v tomto segmente až 52 % trhový podiel a výkonný riaditeľ Strategy Analytics Neil Mawston odhaduje, že Apple predalo počas Q2 2021 zhruba 9,5 milióna hodiniek.

To je až 46 % nárast v porovnaní s Q2 2020, kedy sa podarilo predať „len“ 6,5 milióna Apple Watch.

Apple Watch SE sú zásahom do čierneho! 

Apple Watch SEUvedeným skutočnostiam sa nemusíme čudovať. Aj keď Apple predstavilo fantastické Apple Watch Series 6, po ich boku sa do ponuky zaradil aj dostupnejší a mierne okresaný model SE. Práve ten vzbudzuje v ľuďoch veľký záujem, pretože má moderný dizajn a množstvo funkcií, ktoré využívajú na dennej báze.

Prečítajte si tiež  Komentár: Je čas, aby Apple ukončilo predaj Apple Watch Series 3

Apple stále predáva aj Apple Watch Series 3, no pri tejto generácii by sa dalo hovoriť skôr o labutej piesni. Kupovať v roku 2021 spotrebnú elektroniku, ktorá pochádza z roku 2017 je skutočne nevýhodné.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -