Apple Watch Series 3

Spoločnosť Apple sa v septembri 2017 rozhodla, že po tretíkrát použije rovnaký dizajn hodiniek, pričom výrazne inovuje hardvér. Bolo to v tom istom roku, kedy sme sa dočkali aj iPhonu 8 a iPhonu X.

V Apple Watch Series 3 sa nachádza procesor S3, ktorý je podľa spoločnosti Apple až o 70 % rýchlejší ako čip S2, používaný pri Apple Watch Series 2. Tento model hodiniek vie zároveň aj prijímať telefónne hovory bez toho, aby ste boli v jeho blízkosti so svojim iPhonom. Žiaľ, ako už asi tušíte, na Slovensku to ani po rokoch nefunguje.

- Reklama -

Okrem Apple Watch Series 3 si môžete v aktuálnej ponuke zakúpiť aj Apple Watch Series 6, prípadne Apple Watch SE. No a tu vzniká problém, ktorý nám napovedá, že by v Cupertine mali prehodnotiť predaj základnej verzie. Jej kúpa už nie je z nášho pohľadu výhodná.

Sú príliš staré a v podstate aj drahé

Apple Watch Series 3 hlavná ponuka

Ešte predtým, ako sa do toho pustíme chceme upozorniť, že Apple Watch Series 3 vôbec nepovažujeme za nepodarený výrobok. Sami ho v redakcii máme a sme s ním spokojní aj po dlhých rokoch služby. Na strane druhej, kúpený bol ešte na Vianoce 2017, čož značí, že je celkom starý.

Zatiaľ čo si ho dnes môžete v obchode zakúpiť ako úplne nový kus, väčšina z jeho aktuálnych používateľov rozmýšľa, či sa posunú ďalej na Apple Watch Series 6 alebo im postačia aj Apple Watch SE. Navyše ani cena nie je príliš výhodná, no objektívne je spomedzi všetkých Apple Watch ďaleko najnižšia.

Cenové porovnanie s Apple Watch SE

Apple Watch SE

Ak by sme si to mali v rýchlosti porovnať, za Apple Watch Series 3 38mm zaplatíte 219,00 € a za väčšie Apple Watch Series 3 42mm 249,00 €. Drahšou alternatívou sú v tomto prípade Apple Watch SE, ktoré so svojim 40mm displejom začínajú na 299,00 € a s väčším, 44m displejom končia na 329,00 €. K dispozícii nebudete mať len viacej funkcií, ale hlavne modernejší a trvácnejší hardvér.

Nachádza sa tu napríklad čip S5 (Apple Watch Series 5), 1 GB RAM či oveľa rozsiahlejšie 32 GB úložisko. To oceníte najmä počas inštalácie väčších aktualizácií softvéru.

Skutočne nevieme ako dlho bude Apple ešte podporovať zastaralé Apple Watch Series 3, no môže sa stať, že watchOS 8 bude posledným operačným systémom, ktorý sem nainštalujete. Už watchOS 7 mal na začiatku, v septembri minulého roka, problémy so stabilitou a funkčnosťou. Apple to však našťastie vyriešilo. Pokiaľ si vyberiete drahší model, slúžiť vám bude minimálne 2-3 roky a to je zhruba doba, po ktorej ho budete chcieť vymeniť.

Apple Watch Series 3 ako voľba rozumom v roku 2019.

Sme zvedaví, ako dlho ešte budú v ponuke základné Apple Watch Series 3. Pravdepodobne sa dobre predávajú, no každý kto si ich zaobstará v roku 2021 si musí uvedomiť, že kupuje relatívne zastaralú a tým pádom aj celkom drahú technológiu. Súhlasíte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -