Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE sú extrémne úspešné

Podľa najnovšieho prieskumu analytickej spoločnosti Counterpoint Research dodalo Apple ku svojim zákazníkom až 12,9 milióna kusov Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE počas posledného štvrťroka 2020 (mesiace: október, november a december).

Aj keď celkový trh zaznamenal v porovnaní s predošlým rokom mierny pokles dodávok – čo zapríčinila pandémia koronavírusu, spoločnosť Apple o týchto ťažkostiach nemusela ani len premýšľať.

Technologický gigant zaznamenal nárast predajov o 19% a takisto si zlepšil celkový trhový podiel z 34% (Q4 2019) na 40% (Q4 2020). Za týmto úspechom stoja fenomenálne hodinky Apple Watch s revolučnými zmenami a novou, dostupnejšou alternatívou SE.

Práve tá bola podľa analytikov extrémne žiadaná, nakoľko sa jedná o šikovné wearable zariadenie strednej cenovej kategórie. Apple Watch SE ponúkajú rovnaký dizajn ako Apple Watch Series 6, avšak nemajú stále zapnutý displej, EKG, oxymeter, rýchlejší procesor a niekoľko ďalších drobností.

Hlavný analytik spoločnosti Counterpoint – Sujeong Lim na záver dodáva, že Apple Watch SE budú pravdepodobne tlačiť na ostatných výrobcov inteligentných hodiniek, aby takisto vytvorili podobné produkty pre zákazníkov, hľadajúcich dostupnejšie alternatívy ku vlajkovým lodiam.

Stanovisko redakcie svetapple.sk

Aj keď sa Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE spoliehajú na konštrukciu z roku 2018, po technickej stránke ide o vydarené zariadenia s množstvom funkcií a zaujímavých technológií.

Je úplne pochopiteľné, že nezaujali niektorých skalných fanúšikov Applu očakávajúcich nový dizajn, ktorého sa dočkáme už tento rok u Apple Watch Series 7, no tak isto sú tu ľudia, ktorí skrátka hľadajú spoľahlivý a výkonný produkt. Pre nich sú tieto hodinky ako stvorené.

Nakoľko predaje Apple Watch rastú dlhodobo v každom kvartáli, nie je veľkým prekvapením, že si polepšili aj pred minuloročnými Vianocami. Trh s nimi ešte ani zďaleka nie je nasýtený a tak sa mu môžu inžinieri naďalej venovať. Napíšte nám do komentára, aké hodinky ste si v roku 2020 kúpili vy.

Prečítajte si tiež  Action Button dostanú všetky modely iPhone 16. Má to ale zmysel?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.