Spoločnosť Apple si veľmi dobre uvedomuje, aké sú dôležité batérie v jej produktoch. Aj preto sa snaží vo všetkých prípadoch dosiahnuť minimálne 18 (a viac) hodinovú výdrž. Apple Watch Series 6 dostanú o niečo väčší akumulátor ako ich predchodca. Prezradili nám to kórejské regulačné úrady.

Apple Watch Series 6 s väčšou batériou

Pokiaľ sa už neviete dočkať nových inteligentných hodiniek od jablkovej spoločnosti, máme pre vás skvelé správy. Zmeny síce nebudú výrazné, no na druhej strane ich oceníte v praxi. Týkať sa majú aj batérie, ktorá zväčší svoju kapacitu.

Spoločnosť Apple si zaregistrovala nový, 1,17 Wh akumulátor, s kapacitou 303,8 mAh. Prezradili nám to kórejské regulačné organy, označované aj pod skratkou KTR. Táto inštitúcia musí vždy pred spustením predajov schváliť nový hardvér, ktorý je dlhšiu dobu testovaný…

Zverejnená bola aj fotografia, ktorá nám ukázala, v akom zariadení môžeme novú batériu očakávať. Nakoľko má inú kapacitu ako súčasná verzia, je skoro isté, že sa dostane do pripravovaných Apple Watch Series 6. Priradená je ku modelu A2327, ktorý firma momentálne nemá v ponuke.

Len tak pre porovnanie, dnešné Apple Watch Series 5 sú označované číslom A2181. Po vizuálnej stránke je akumulátor prakticky rovnaký s tým rozdielom, že má o niečo menšiu kapacitu. Dosahuje „len“ 296 mAh.

Hodinky majú v súčasnosti deklarovanú 18 hodinovú výdrž s tým, že pokiaľ nie ste nároční, bez problémov vydržia aj dva dní. Nakoľko bude mať novinka len o málo väčšiu baterku, v tomto smere neočakávame takmer žiadne zmeny. Apple Watch Series 6 už nedostanú Force Touch. Je možné, že priestor, ktorý po ňom ostal zaplnili inžinieri takýmto šikovným spôsobom. Koľkodňová výdrž by bola ideálna v prípade Apple Watch pre vás? Napíšte nám do komentára…

zdroj

Prečítajte si tiež  Tento klon Apple Watch Ultra je neuveriteľne lacný. Vyrába ho Pebble a ponúka množstvo funkcií. Na Slovensku ale nájdete lepšiu alternatívu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.