Spoločnosť Apple sa v posledných rokoch postarala len o niekoľko málo zmien v rade Apple Watch. Práve z tohoto dôvodu sa očakáva, že v budúcoročnom modeli sa dočkáme nie len zmeny vizuálu, ale aj novej sady funkcií.

Už teraz je takmer isté, že najmenej jedno prevedenie hodiniek Apple Watch bude mať v blízkej budúcnosti aktualizovaný vizuál, hoci správy z dodávateľského reťazca zatiaľ bližšie nekonkretizujú o aký model pôjde. Spoločnosť Apple predstavila hodinky Apple Watch Ultra v roku 2022 a hoci sa hovorí o väčšom displeji microLED pre toto zariadenie, ku tejto inovácií dôjde až niekedy v roku 2026.

Apple chystá veľké zmeny pre svoj modelový rad smart hodiniek

Analytické správy navyše naznačujú, že Apple pracuje na významnej aktualizácii k desiatemu výročiu Apple Watch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Prvé hodinky boli oznámené v septembri 2014, no na trh boli uvedené až v apríli 2015, takže je trochu nejasné, či “desiate výročie” pripadá na rok 2024 alebo na číslo generácie. História nás, ale naučila, že Apple dokáže v tomto smere robiť zvláštne rozhodnutia.

Veď aj „oslavný“ iPhone X (ktorý len tak mimochodom úplne preskočil iPhone 9) prišiel na trh v roku 2017 a teda 10 rokov po tom, čo spoločnosť Apple predstavila pôvodný iPhone 2G (2007).

Apple Watch
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Aktualizované hodinky Apple Watch by mohli priniesť  tenší dizajn a nový magnetický mechanizmus na pripájanie remienkov. Zaujímavejšie však budú nové zdravotné funkcie hodiniek.

Známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg vo svojej správe hovorí, že nová generácia Apple Watch bude schopná rozpoznať hypertenziu a spánkové apnoe. Hypertenzia sa bude zisťovať prostredníctvom monitorovania krvného tlaku vykonávaného na zápästí.

Apple Watch budú schopné používateľovi povedať, či má jeho krvný tlak stúpajúcu tendenciu, aby mohol zistenie nahlásiť lekárovi, no nebudú poskytovať konkrétne systolické a diastolické merania.

Apple Watch senzor
Zdroj: Apple

Spánkové apnoe sa bude zisťovať prostredníctvom meraní spánku a vzorcov dýchania. To umožní používateľovi zistiť, či je tento stav prítomný.

Zistenie spánkového apnoe si často vyžaduje spánkovú štúdiu, takže hodinky Apple Watch by mohli zmierniť časť problémov pri určovaní diagnózy.

Nové modely Apple Watch sa predstavia na jeseň roku 2024, takže do tej doby si budeme musieť počkať. Je však jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Apple prestáva predávať Apple Watch na americkom trhu kvôli patentovému sporu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -