Len pred 2 mesiacmi Apple predstavilo Apple Watch Series 5. Dnes už máme prvé informácie ohľadom ich budúcoročného nástupcu, Apple Watch Series 6. Ponúknu toho viac ako súčasná generácia.

Apple Watch Series 6 budú bohatšie ako piata generácia.

Hoci Apple len prednedávnom predstavilo Apple Watch Series 5, dnes už poznáme prvé fakty o ich nástupcovi. Prezradil nám ich asi najhodnovernejší analytik Ming-Chi Kuo. Ten vydal svoju správu pre investorov, ktorá informuje o tom, že Apple Watch Series 6 prídu s výkonnejším a modernejším procesorom z „rady S“.

Okrem toho tu však bude o poznanie rýchlejšie aj používanie bezdrôtových technológii ako Wi-Fi, Bluetooth či 4G. Aj napriek tomu, že Apple Watch sú už dnes dosť vodeodolné, Apple ich chce aj v tomto smere značne zdokonaliť. Vydržať by teda mali väčšiu hĺbku a taktiež čas strávený pod vodou.

Apple Watch Series 5 prídu s meraním krvného tlaku. Potvrdil to ďalší únik. - svetapple.sk

K tomu všetkému môžeme prirátať lepšiu analýzu spánku, ktorú sme očakávali už od súčasnej piatej generácie. Ďalšou výhodou budúcich Apple Watch by mal byť nový displej. Ten bude fungovať na technológii microLED a nie klascikej OLED, ktorú využíva napríklad aj dnes.

Displeje microLED sa vyznačujú tým, že ponúkajú rovnaké kvality zobrazenia ako práve OLED avšak všetko pri menších energetických nárokoch. Inými slovami, hodinky by nám mohli vydržať konečne dlhšie ako 18 hodín. Práve výdrž batérie sa podľa testov mierne znížila po tom ako bol do piatej generácie zasadený Alway-On displej.

Nebude to zrejme ešte žiadna revolúcia

Podľa toho čo ste si prečítali vyššie to zrejme nebude žiadna revolúcia. Napriek tomu si myslíme, že hodinky Apple Watch nám na budúci rok poskytnú o čosi viac ako tomu bolo v prípade Series 5. Táto generácia sa vyznačuje naozaj len 3 inováciami. Always-On displej, kompas a potom medzinárodné volanie SOS. Na druhú stranu sa na to netreba pozerať tal že Apple nám toho veľa neponúklo.

Práve naopak. Špičkový hardvér priniesli na novej platforme v roku 2018 Apple Watch Series 4. Apple Watch Series 5 sú už len vylepšením dokonalého a v tomto by mala pokračovať aj ďalšia, v poradí už šiesta generácia. Naozaj revolučných hodiniek by sme sa potom mali dočkať pravdepodobne niekedy v roku 2021, kedy by sa mohol jemne upraviť dizajn a podobne. Uvidíme.

Apple Watch Series 5 sú skoro rovnaké ako Series 4. Majú ale väčšiu batériu. - svetapple.sk
Apple Watch Series 5 – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Najväčší slovenský operátor zdražuje. Toto sú nové ceny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here