Apple Watch Series 7 a ich bočné tlačidlo

Ak ste si nekúpili Apple Watch Series 6, pretože vám prídu málo atraktívne, máme pre vás dobré správy. Už na budúci rok príde nástupca s prepracovaným dizajnom a novými technológiami. Hoci presné podrobnosti nepoznáme, jedna maličkosť už unikla na internet. Známy leaker Komiya prezradil, že Apple Watch Series 7 prídu o fyzické bočné tlačidlo. Nahradí ho dotykové riešenie.

Čerstvá informácia je síce zaujímavá, no s niečim podobným sme operovali aj v minulosti. Ešte v apríli 2020 sa hovorilo, že hodinky stratia (v roku 2021) digitálnu korunku. Nahradiť ju mala dotyková plocha s Touch ID.

Hoci sa v tomto prípade bavíme o bočnom tlačidle a nie „korunke“, takéto riešenie nám príde logickejšie. Obľúbený otáčací prvok zostane zachovaný a menej využívané tlačidlo, cez ktoré napríklad aktivujeme platby na Apple Pay, spúšťame multitasking atď. sa čiastočne pozmení.

V roku 2016 priešiel s rovnakým riešením aj iPhone 7/7 Plus. Práve tento model nemal fyzický Home Button, ale iba dotykovú náhradu s podporou TapTic Engine. Dôvodom bol príchod vodeodolnosti.

Inteligentné hodinky však už v dnešnej dobe zvládnu ponor do hĺbky 50 metrov. Nepredpokladáme, že v Apple majú motiváciu toto číslo zlepšovať. V praktickom použití by to nedávalo žiaden zmysel. Príchod senzoru na otlačky prstov je ale logický. Jedná sa o komponent, ktorý nám dlhodobo chýba. Do komentára nám napíšte, ako to vnímate vy.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá nový pletený Solo Loop remienok z Pride kolekcie pre Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -