Ukazuje sa, že spoločnosť Apple zvolila pri vývoji Apple Watch Series 7 pomerne odvážne riešenie týkajúce sa potencionálnych servisných úkonov. Možno, že ste o tom ani nevedeli, no všetky predošlé modely mali v jednom z výrezov pre remienky tajný diagnostický port. Na čerstvej novinke je ale minulosťou.

Odhalila to ešte prihláška FCC z minulého mesiaca, ktorá prezradila, že Apple Watch Series 7 obsahujú nový 60,5 GHz modul slúžiaci na bezdrôtový prenos dát.

- Reklama -

Zaujímavé však je, že sa o tomto module nedočítate v žiadnej tlačovej správe alebo na internetových stránkach spoločnosti Apple a tak je skoro isté, že ho tento technologický gigant bude používať výhradne na interné servisné úkony.

Prvé Apple Watch s bezdrôtovou diagnostikou

Recenzenti a mnohé internetové stránky, ktorým spoločnosť Apple už zapožičala Apple Watch Series 7 na test potvrdili, že ani v jednom z výrezov pre uchytenie remienkov sa nenachádza spomínaný diagnostický port.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 môžu byť vyrábané v troch veľkostiach

Aj to môže byť dôvod, prečo sú hodinky odolnejšie voči vode ale aj voči prachu hoci majú totožnú konštrukciu či zvyšné technológie ako dosluhujúce Apple Watch Series 6.

Prihláška od FCC zároveň uvádza, že „tajný“ 60,5 GHz modul vo vnútri hodiniek sa aktivuje iba vtedy, keď sú Apple Watch Series 7 umiestnené na patentovanom magnetickom doku, ktorý by mal slúžiť na spomínané diagnostické účely. Uvidíme, ako bude toto riešenie fungovať v praxi.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -