Dnes si môžeme vyberať spomedzi ohromného množstva inteligentných hodiniek, ktoré nám ponúkajú rôzne funkcie. Tieto zariadenia sa pohybujú vo viacerých cenových úrovniach, pričom platí, že produkty od Apple sú vždy posadené o niečo vyššie než konkurencia. Výsledok je taký, že Apple Watch, ktoré fungujú spolu s iPhonom absolútne najlepšie sú pomerne drahé. Teraz ale padli do zaujímavého cenového zvýhodnenia, vďaka ktorému sa ich nákup konečne oplatí.

Aby sme to bližšie špecifikovali, najnovšie Apple Watch Series 8 vo väčšom 45 mm prevedení sa štandardne predávajú od 539 €, čo je v porovnaní s konkurenciou už dosť vysoká cena. Po kliknutí na tento odkaz ale zobrazíte ponuky, kde hodinky kúpite od 438 €. Na ich nákupe teda ušetríte krásnych cca 100 €.

A ak by vám viac vyhovoval menší model so 41 mm displejom, ktorý z redakcie odporúčame skôr ženám s útlejším zápästím, aj táto verzia je v zaujímavej zľave. Jej bežná cena štartuje na hranici 499 € no dnes ju môžete získať už od 415 €, vďaka čomu ušetríte až 84 €.

Apple Watch Series 8 sú najlepšie hodinky pre váš iPhone 

iPhone 11 v zelenej farbe vedľa Apple Watch
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Apple Watch vám ponúknu špičkové technológie, ako sledovanie srdcového tepu, či hladiny okysličovania krvi, EKG a taktiež dokážu detegovať rôzne srdcové ochorenia. Apple toto zariadenie vybavilo tiež detekciou pádu a dokonca aj detekciou autonehody. Ak sa teda dostanete do problémov a nebudete pri vedomí, Apple Watch vám môžu zachrániť život.

Hodinky disponujú kvalitným OLED displejom s vysokým rozlíšením, ktorého zobrazenie si doslova zamilujete. Rovnako tak si na ňom môžete vytvárať desiatky ciferníkov, ktoré si vďaka dodatočným nastaveniam upravíte presne podľa svojich predstáv. Všetky z nich sú kompatibilné aj s Always-on displejom.

V Apple Watch sa samozrejme nachádza aj GPS a podpora aplikácie Mapy, ktorá vám pomôže pri cestách. A keď už sme pri aplikáciách, do týchto hodiniek si môžete nainštalovať aj softvér od vývojárov tretích strán, vďaka čomu svoje Apple Watch obohatíte o funkcie, ktoré v základe neponúkajú.

Za zmienku tiež stojí, že Apple Watch Series 8 vám budú zobrazovať všetky správy a notifikácie z iPhonu a vy na ne budete môcť pomerne jednoducho odpovedať. Rovnako tak dokážete cez hodinky uskutočniť alebo prijať hovor. Konkurenčné produkty sa nedajú do takejto miery spárovať s iOS a tieto funkcie im chýbajú. To je podľa nás ich najväčšia nevýhoda.

Prečítajte si tiež  Na svete je nový Android s 200 Mpx fotoaparátom a 210 W nabíjaním. Stojí menej než iPhone SE

Výdrž batérie nie je nič moc ale zvyknete si 

Apple Watch Series 7 nabíjanie
Foto: SvetApple.sk

Na záver nám ale nedá nespomenúť aj jednu slabú stránku Apple Watch Series 8. Aj keď ide o vynikajúce zariadenie, jeho neduhom je výdrž batérie, ktorá dosahuje v bežnej prevádzke len 18-hodín. Samozrejme, tento údaj sa značne líši v závislosti od toho, ako svoje hodinky používate. Napríklad u nás ich dávame na nabíjačku približne raz za dva dni, takže dosahujeme zhruba dvojnásobné číslo. Ak ich ale vezmete na výlet a zapnete všetky funkcie vrátane GPS, Apple Watch vám nevydržia veľakrát ani 12 hodín.

Existuje tu aj ultra-úsporný režim, s ktorým sa životnosť batérie predĺži až na 36 hodín. Používať ho ale zrejme budete len v rizikových prípadoch. Dosť výrazne okliešťuje aj základné funkcie hodiniek.

Tento problém sa dá samozrejme vyriešiť nákupom Apple Watch Ultra, ktoré spoločnosť Apple štandardne predáva za 999 € no po zľave sa dajú zohnať už od cca 850 €. Otázne však zostáva, či vám takýto mastný príplatok za trochu exkluzívnejší model vôbec dáva zmysel.

Navyše, všetky moderné Apple Watch sú vybavené aj veľmi rýchlym nabíjaním. Stačí ich dať na bezdrôtový nabíjací krúžok na zhruba pol hodinku a po tomto čase budete mať dosť energie, aby ste ich mohli používať celý deň. Aj keď je teda výdrž nedostatočná a pravidelne ju kritizujeme, tieto hodinky používame už roky a nemôžeme povedať, že by sa na to nedalo veľmi rýchlo zvyknúť. Otázne teda zostáva či ste to ochotní tolerovať.

Nezabudnite na luxusný kovový remienok od Loopi

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

Inteligentné hodinky Apple Watch nie sú lacným zariadením. Aj preto si zaslúžia lepší a hodnotnejší náramok, ako ten základný silikónový alebo nylónový.

V ponuke Loopi nájdete aj kvalitný remienok z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je možné vďaka jednoduchému systému článkov skrátiť alebo predĺžiť. V jeho spodnej časti sa potom nachádza skrytý zatvárací mechanizmus, ktorý vás nebude tlačiť na ruke.

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

K dispozícii je hneď v niekoľkých farbách na menší 38 – 41 mm model ale aj väčší 42 – 49 mm model hodiniek. Toto príslušenstvo je k dispozícii skladom a stojí iba 49,99 €. Benefitom pri tejto cene bude aj doprava ZADARMO.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -