Napriek tomu, že Macy nie sú najlacnejšie, ľudia po celom svete ich milujú a Apple je jeden z najväčších výrobcov počítačov na svete, čo určite nie je náhoda. Možno by ste očakávali, že entry-level model bude po hardvérovej stránke dosť obmedzený. Dnes vás, ale skúsime presvedčiť o opaku. Mac mini M2 je veľmi výkonný a teraz ho navyše viete získať v príjemnej zľave za fantastickú cenu. Je to presne ten počítač, ktorý vám poslúži roky a potom ho ešte dobre predáte.

Posledný Mac mini s procesorom „M“ bol predstavený začiatkom roka 2023 a do vienka dostal aktuálne najmodernejší základný model čipu M2 z platformy Apple Sillicon. Napriek tomu sa však majitelia môžu tešiť na poriadnu dávku výkonu, nakoľko tento čip má 8-jadrové CPU, 10-jadrové GPU a 8 GB operačnej pamäte RAM. Spolu s 256 GB základnou pamäťou tak Mac mini môžete využívať aj na oveľa náročnejšie procesy, ako len surfovanie po webe alebo vytváranie excelovských tabuliek. Bez problémov zvláda grafiku v programoch Adobe Photoshop či Illustrator a lusknutím prsta na ňom zostriháte video.

No a koľko najlacnejší počítač Mac vlastne stojí? To je tá najlepšia časť. Keď prišiel na trh pôvodný Mac mini s čipom M1, predával za za adekvátnych 799 €. Spoločnosť Apple však začiatkom roka 2023 vykonala zmenu a toto zariadenie začala ponúkať o sto euro lacnejšie za 699 €. Príjemným bonusom preto je, že teraz ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 670 €, čo je za takto výkonný počítač s procesorom M2 veľmi lákavé. A svojim nákupom určite neurobíte chybu.

Okrem toho, že tento počítač má moderný dizajn a jeho prevádzka je vďaka architektúre ARM úsporná vás možno prekvapí aj to, ako ticho dokáže pracovať. Dôvodom je fakt, že Apple doň nezakomponovalo žiaden ventilátor no vôbec sa nebojte, M2 procesor sa ani pri náročnejších úlohách neprehrieva a všetko zvláda s absolútnou gráciou.

Mac mini
Zdroj: YouTube / Lee Zavitz (snímka obrazovky)

Ďalšou výhodou Macu mini je to, že keď vás prestane baviť alebo budete potrebovať inovovať hardvér, tento počítač ešte predáte niekomu inému za veľmi dobrú cenu, pretože počítače Mac si ju vo všeobecnosti držia v porovnaní s konkurenciou asi najlepšie.

No a do tretice, ak by vám náhodou nevyhovoval základný model s procesorom M2, kúpiť si môžete aj drahšiu a výkonnejšiu verziu s procesorom M2 Pro. K dispozícii budete mať okrem iného aj 16 GB RAM a výpočtový výkon, ktorý nezaskočí žiadna úloha. Bežná cena tohto počítača je 1 549 € avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 1 457 €. Tak na čo ešte čakáte

Prečítajte si tiež  Apple posúva hranice. Na internet unikol výkon procesora M2 Max. Je extrémny

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -