Aj keď sa to možno nezdá, spoločnosť Apple predstavila prvé hodinky Apple Watch pred takmer deviatimi rokmi. Za ten čas sa vyvinuli na neuveriteľne univerzálne zariadenie, ktoré nielenže funguje ako predĺžená ruka iPhonu, ale taktiež obsahuje celú paletu zdravotných a fitness funkcií. Pokiaľ máte záujem o ich poslednú generáciu Series 8, poponáhľajte sa. Teraz ju môžete získať vo výhodnej zľave.

Samotné hodinky sú k dispozícii v dvoch verziách, a to menšom 41 mm a väčšom 45 mm prevedení. Ich súčasťou je nádherný AMOLED Always-on displej s vysokým rozlíšením a tiež krásnymi farbami. V Apple Watch Series 8 pracuje výkonný procesor S8 a celá plejáda najrôznejších senzorov, ktoré vás budú monitorovať vo dne v noci. Hodia sa tiež pri športových aktivitách.

Pochopiteľne, takýto špičkový produkt nepredáva spoločnosť Apple lacno. Za Apple Watch Series 8 (45 mm) štandardne zaplatíte 539 €. Momentálne sa však ich nákup oplatí viac, ako kedykoľvek predtým, pretože ich majú v zľave viacerí autorizovaní predajcovia. Po kliknutí na tento odkaz hodinky kúpite už od 449,9 €, vďaka čomu ušetríte až 80 € a získate jedno z najlepších zariadení vo svojej triede.

A pre tých, ktorým sa zdá 45 mm verzia príliš veľká, kúpiť si môžete aj menší 41 mm model. Ten je vhodný skôr pre dámy s útlejším zápästím a predáva sa o čosi lacnejšie. Jeho štandardná cena je 499 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať od 419,99 €. Opäť teda ušetríte príjemných 80 €.

Apple Watch Series 8 majú EKG aj oxymeter

Apple Watch Series 7 meranie srdcovej frekvencie
Všetky dáta sú krásne čitateľné aj na priamom slnku (foto: SvetApple.sk)

Ako sme už naznačili vyššie, Apple Watch Series 8 majú množstvo šikovných funkcií a senzorov, ktoré budete využívať každý deň. Samozrejmosťou je snímač srdcového tepu, ktorý vám bude nápomocný pri športe, ale aj v situáciách, kedy vám budú hroziť zdravotné riziká. Rovnako majú hodinky aj veľmi presné EKG, oxymeter či dokonca teplomer.

Ich súčasťou je predinštalovaný operačný systém watchOS, ktorý obsahuje množstvo šikovných apiek na každodenné použitie. Samozrejmosťou je aj tréningová apka s množstvom športových aktivít. A ak by vám náhodou niečo chýbalo, je dosť pravdepodobné, že sa o to postarajú vývojári aplikácií tretích strán. V App Store nájdete množstvo zaujímavého softvéru pre Apple Watch.

Apple Watch Series 7 meranie okysličovania krvi
Meranie okysličovania krvi trvá iba 15 sekúnd (foto: SvetApple.sk)

Interná pamäť hodiniek dosahuje až 32 GB a spoločnosť Apple ponúka aj kvantum ciferníkov, ktoré si je možné individualizovať presne podľa vašich potrieb. Okrem vzorov si viete prispôsobovať aj farby, číselníky, kompilácie a vlastne všetko, čo potrebujete. Každý si tu vytvorí presne taký vizuál, aký očakáva.

Prečítajte si tiež  watchOS 8 prináša túto zásadnú novinku pre Always-on displej v Apple Watch

Apple Watch Series 8 ponúkajú aj vodeodolnosť 5M (5 ATM), vďaka čomu sú vhodné napríklad na plávanie. Určite sa však s nimi nepotápajte. Na to slúžia skôr Apple Watch Ultra.

Horšiu výdrž batérie zachraňuje rýchle nabíjanie 

Apple Watch Series 7 a výdrž batérie
Apple Watch Series 7 majú celodennú výdrž. Zázraky teda nečakajte (foto: SvetApple.sk)

Apple Watch neboli nikdy preslávené pre svoju perfektnú výdrž batérie. Práve naopak. Používatelia tento aspekt hodiniek azda najčastejšie kritizujú. Technologický gigant uvádza, že zariadenie zvládne 18 hodín na jedno nabitie, no my z praxe vieme, že sú to cca 1 – 2 dní.

Navyše existuje aj extrémne úsporný režim, v ktorom hodinky zvládnu 36 hodín na jedno nabitie (reálne skôr celé 2 až 2,5 dňa), no ani to väčšinu náročných spotrebiteľov pravdepodobne neuspokojí.

Dobrou správou ale je, že spoločnosť Apple na tento nedostatok Apple Watch dostatočne vyzrela, keď do nich pred pár rokmi pridala super-rýchle nabíjanie. Vďaka nemu dokážete za cca 20 – 30 minút naplniť akumulátor na cca 80 a viac percent, čo vám postačí na celý nasledujúci deň. Stačí si urobiť zvyk a zrazu vám slabšia výdrž batérie nebude prekážať.

Nová rýchlejšia nabíjačka pre Apple Watch Series 7 má hliníkovú a nie plastovú povrchovú úpravu (foto: SvetApple.sk)

Ak teda máte záujem o tie najlepšie inteligentné hodinky za rozumnú cenu, ktoré môžete spárovať s iPhonom, majú presné senzory a ponúkajú nádherný displej, pri Apple Watch Series 8 v podstate nie je o čom. Určite ide o dobrú voľbu.

Nezabudnite na luxusný kovový remienok od Loopi

Apple Watch Steel Band by Loopi
Zdroj: Loopi

Inteligentné hodinky Apple Watch nie sú lacným zariadením. Aj preto si zaslúžia lepší a hodnotnejší náramok, ako ten základný silikónový alebo nylónový.

V ponuke Loopi nájdete aj kvalitný remienok z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je možné vďaka jednoduchému systému článkov skrátiť alebo predĺžiť. V jeho spodnej časti sa potom nachádza skrytý zatvárací mechanizmus, ktorý vás nebude tlačiť na ruke.

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

K dispozícii je hneď v niekoľkých farbách na menší 38 – 41 mm model ale aj väčší 42 – 49 mm model hodiniek. Toto príslušenstvo je k dispozícii skladom a stojí iba 49,99 €. Benefitom pri tejto cene bude aj doprava ZADARMO.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -