Inteligentné hodinky Apple Watch patria medzi najpredávanejšie zariadenia vo svojej triede na celom svete a nie je to žiadna náhoda. Spoločnosť Apple ich napriek tomu z roka na rok nijako výrazne neinovuje, ale robí skôr menej výrazné technické a vizuálne zásahy, vďaka čomu tieto zariadenia starnú veľmi pomaly. Aj preto sa dnes oplatia Apple Watch Series 8, ktoré kúpite v zľave za fantastickú cenu. Krásne ušetríte a získate extrémne nabitý hardvér, ktorý vám zmeria všetko, na čo si len spomeniete.

Apple Watch Series 8 ponúkajú veľký OLED displej s nádherným zobrazením a obrovským množstvom ciferníkov, ktoré si viete ešte dodatočne upravovať. Taktiež je tu funkcia Always-on a poteší aj perfektný operačný systém watchOS, ktorý je intuitívny a viete si doň sťahovať aplikácie z App Store. Apple Watch Series 8 majú samozrejme aj GPS, ktoré bude sledovať vašu polohu a aby toho nebolo málo, k dispozícii je tu celá paleta veľmi presných senzorov, ktoré vám poskytnú užitočné dáta o vašom zdraví, alebo aktivite. Základom je meranie srdcového tepu, no v hodinkách nájdete aj oxymeter, teplomer, barometer či dokonca EKG!

No a cena? To je tá najlepšia časť. Apple Watch Series 8 sa v čase uvedenia na trh predávali za poriadne mastných 539 €. Dnes ich však viete získať oveľa lacnejšie, nakoľko sú v zaujímavých cenových zvýhodneniach. Po kliknutí na tento odkaz zariadenie kúpite za 405 €, čo je z nášho pohľadu veľmi férová ponuka.

Apple Watch Series 8
Zdroj: Unsplash / Omar Al-Ghosson / Instagram / tjpinkush (úprava redakcie)

Je síce pravda, že spoločnosť Apple už predstavila o generáciu novšie Apple Watch Series 9, ktoré majú o niečo výkonnejší procesor a pár ďalších šikovných drobností ako bonus, no tie objednáte po kliknutí na tento odkaz najlacnejšie od 479 €. Ide teda o rozdiel na úrovni skoro 16 %, za ktorý dostanete veľmi podobne vybavené zariadenie. Rozhodnúť sa, ale musí každý sám.

Apple Watch Series 8 ponúkajú množstvo športových režimov

My ešte dodáme, že Apple Watch Series 8 sú vyrobené z hliníka, takže ich konštrucia je veľmi ľahká. Na displeji žiaľ nie je žiaden zafír, ale len sklo vyrobené technológiou ION-X, ktoré je bez použitia ochranného skla alebo fólie náchylné na škrabance. Preto odporúčame ku hodinkám dokúpiť aj takýto druh príslušenstva.

Zdroj: YouTube / Tinh tế / JChen Tech (úprava redakcie)

Na druhú stranu majú tieto hodinky slušnú odolnosť voči vode 50 M (5 ATM) a taktiež podporujú celé kvantum športov od behania, cez bicyklovanie až po plávanie či lyžovanie. Stačí si len vybrať v natívnej aplikácii.

Prečítajte si tiež  Nechcete čakať na iMac s procesorom Apple Sillicon? Postavte si ho

Samozrejmosťou je aj kompas, výškomer, vstavaná kalkulačka či veľa iných užitočných funkcií vrátane podpory Apple Pay, ktoré vám budú spríjemňovať váš každodenný život.

Výdrž batérie by mohla byť aj lepšia, ale nevadí 

Apple Watch batéria
Zdroj: YouTube / WorldofTech

No a ak vás zaujíma výdrž batérie, tu narazíte snáď na najväčší nedostatok Apple Watch, pretože udávaná výdrž dosahuje „iba“ 18 hodín na jedno nabitie – v podstate jeden celý deň. Aj keď z vlastných skúsenosti vieme, že pri bežnom používaní budete svoje Apple Watch nabíjať skôr raz za dva dni, v porovnaní s konkurenciou tu spoločnosť Apple celkom jasne ťahá za kratší koniec. Ale nevadí.

Firma totiž do hodiniek zakomponovala aj zrýchlené nabíjanie, vďaka čomu vám tento proces veľa času nezaberie. A ak ste zvyknutí na to, že každý deň nabíjate iPhone, iPad alebo Mac, rovnako si zvyknete aj na to, že to treba urobiť s hodinkami Apple Watch.

Na záver len pripomenieme náš e-shop Loopi.sk, na ktorom nájdete množstvo kvalitne spracovaných remienkov pre tieto hodinky za rozumné ceny. Stačí si len vybrať model a konkrétny produkt.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -