Apple nám už zajtra, 14. septembra o 19:00 hodine nášho času predstaví úplne nové Apple Watch Series 7, ktoré nám okrem prepracovaných technológií po dlhej dobe prinesú aj vynovený dizajn. Počítať tak máme po prvýkrát s plochými hranami namiesto súčasných zaoblených.

Táto dizajnová inovácia so sebou pochopiteľne prináša aj otázky a jedna z nich sa zaoberá tým, či budú nové Apple Watch Series 7 podporovať aj staršie remienky, ktoré sme používali na Apple Watch Series 1-3 alebo 4-6.

Okrem pozmeneného tvaru hodiniek nás k tomu vedie aj fakt, že zariadenie bude v oboch verziách väčšie.

40 mm model vystrieda 41 mm a 44 mm zase 45 mm verzia. Zásadne sa tiež zväčší uhlopriečka displeja, čo však Apple dosiahne užšími rámčekmi.

Začínajú chýbať drahé remienky Milanese Loop

No a prečo to vyzerá tak, že podpora statých remienkov nie je celkom istá? Odpoveď je jednoduchá. Aj keď sú štandardné „sezónne“ remienky zo silikónu stále k dispozícii, klasické a oveľa drahšie prevedenia, ako napríklad Milanese Loop začínajú byť po celom svete nedostupné. Deje sa to prakticky vždy predtým, než Apple predstaví niečo nové.

Prečítajte si tiež  Apple logo - vývoj a história. Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť.

Zahraničné média uvádzajú, že dôvody tohto stavu môžu byť v podstate dva. Buď nové Apple Watch Series 7 naozaj nebudú podporovať aktuálne remienky, ktoré máte napríklad na Apple Watch Series 6 alebo ich Apple neplánuje v budúcnosti dodávať(čo je nepravdepodobné).

Najviac sa však hovorí o tom, že z dôvodu upraveného dizajnu budú niektoré remienky s pevným ukotvením (ako napríklad Milanese Loop) jemne prepracované a hneď po predstavení novinky sa opäť vrátia do predaja.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -