Apple nám už zajtra, 14. septembra o 19:00 hodine nášho času predstaví úplne nové Apple Watch Series 7, ktoré nám okrem prepracovaných technológií po dlhej dobe prinesú aj vynovený dizajn. Počítať tak máme po prvýkrát s plochými hranami namiesto súčasných zaoblených.

Táto dizajnová inovácia so sebou pochopiteľne prináša aj otázky a jedna z nich sa zaoberá tým, či budú nové Apple Watch Series 7 podporovať aj staršie remienky, ktoré sme používali na Apple Watch Series 1-3 alebo 4-6.

- Reklama -

Okrem pozmeneného tvaru hodiniek nás k tomu vedie aj fakt, že zariadenie bude v oboch verziách väčšie.

40 mm model vystrieda 41 mm a 44 mm zase 45 mm verzia. Zásadne sa tiež zväčší uhlopriečka displeja, čo však Apple dosiahne užšími rámčekmi.

Začínajú chýbať drahé remienky Milanese Loop

No a prečo to vyzerá tak, že podpora statých remienkov nie je celkom istá? Odpoveď je jednoduchá. Aj keď sú štandardné „sezónne“ remienky zo silikónu stále k dispozícii, klasické a oveľa drahšie prevedenia, ako napríklad Milanese Loop začínajú byť po celom svete nedostupné. Deje sa to prakticky vždy predtým, než Apple predstaví niečo nové.

Zahraničné média uvádzajú, že dôvody tohto stavu môžu byť v podstate dva. Buď nové Apple Watch Series 7 naozaj nebudú podporovať aktuálne remienky, ktoré máte napríklad na Apple Watch Series 6 alebo ich Apple neplánuje v budúcnosti dodávať(čo je nepravdepodobné).

Najviac sa však hovorí o tom, že z dôvodu upraveného dizajnu budú niektoré remienky s pevným ukotvením (ako napríklad Milanese Loop) jemne prepracované a hneď po predstavení novinky sa opäť vrátia do predaja.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -