Spoločnosť Apple je lídrom v oblasti nositeľnej elektroniky. Apple Watch patria medzi najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete a hoci bola ich uvádzacia cena vyššia, teraz klesla na oveľa prijateľnejšiu úroveň. Najnovšie Apple Watch Series 8 môžete kúpiť vo veľmi príjemných zľavách, vďaka čomu ušetríte množstvo peňazí. Ukážeme vám kde.

Najskôr ale začnime tým, čo vám Apple Watch Series 8 ponúkajú. Zariadenie od Apple je k dispozícii v dvoch veľkostiach (41 a 45 mm), pričom platí, že menšia verzia je vhodná skôr pre dámy a väčšia zase pre pánov. Vo vnútri zariadenia sa nachádza mimoriadne výkonný procesor S8, ktorý sa nezapotí ani pri náročnejších aplikáciach a hlavne zabezpečí dokonalú plynulosť operačného systému watchOS. No a cena?

Zatiaľ čo základné 41 mm Apple Watch Series 8 spoločnosť Apple predáva od 499 €, vy môžete tento model získať v rámci výhodnej ponuky už od 409 €. Ak by ste potom chceli väčšie Apple Watch Series 8 so 45 mm displejom, pripravte sa na to, že ich Apple bežne predáva za 539 €. V rámci najvýhodnejších ponúk však tieto hodinky zoženiete už od 443 €, čo znie mimoriadne lákavo. V oboch prípadoch sa úspora približuje ku hranici 100 € a to sa z nášho pohľadu oplatí.

Apple Watch Series 8 sú technicky naložené hodinky.

Apple Watch Series 7 a Apple Watch Series 8 sú na Slovensku v zľave
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad / SvetApple.sk (úprava redakcie)

Apple Watch Series 8 vám zabezpečia dokonalú kompatibilitu s iPhonom alebo inými Apple zariadeniami. Na zobrazenie všetkých informácií slúži extrémne kvalitný OLED displej s funkciou Always-on a možnosťou ovládania v slovenskom jazyku. Samozrejmosťou je aj bohatý výber rôznych ciferníkov a ich individualizácia.

Rovnako tak sa pri tomto zariadení môžete tešiť na celú nálož rôznych systémov a senzorov. Zariadenie je vybavené GPS pre navigáciu ale aj NFC pre možnosť platenia prostredníctvom Apple Pay. Vďaka snímačom v spodnej časti môžete sledovať svoj tep, EKG, aktuálnu hladinu okysličovania krvi a veľa ďalšieho.

Apple Watch Series 8 tiež zvládnu bohaté množstvo športov, ktoré môžete sledovať cez vstavanú aplikáciu Tréning. Nájdete tu napríklad beh, cyklistiku, plávanie, lyžovanie, turistiku a veľa ďalšieho. Stačí si len vybrať to svoje.

Zdôrazniť tiež treba, že tieto hodinky sú vyrobené z prvotriednych materiálov a zvládnu aj kontakt s vodou vďaka norme 50M (5 ATM). Navyše, pokiaľ náhodou spadnete a nebudete reagovať, Apple Watch Series 8 vám samé privolajú pomoc. Majú dokonca aj detekciu nárazu rovnako, ako váš iPhone 14.

Výdrž batérie je najväčším nedostatkom Apple Watch Series 8. Dá sa s tým ale žiť.

Apple Watch Series 8
Zdroj: Apple

Aj keď máme Apple Watch v redakcii sami veľmi radi, musíme byť objektívni a vytknúť im jednu dôležitú vec. Hoci ide o vynikajúce hodinky snáď v každom jednom smere, v oblasti výdrže batérie absolútne zlyhávajú. Výrobca uvádza 18 hodinovú výdrž, čo je veľmi presný údaj pri náročnejšom používaní.

Prečítajte si tiež  watchOS 10 už klope na dvere. Pôjde o najdôležitejšiu aktualizáciu za posledné roky

Ak svoje Apple Watch Series 8 budete nosiť na ruke bez väčšej aktivity, dostanete sa maximálne na dvojdňovú výdrž. A to je z nášho pohľadu veľmi slabé, nakoľko hodinky treba nabíjať prakticky každý deň. Dá sa na to ale zvyknúť a vďaka rýchlemu nabíjaniu, ktoré trvá doslova len chvíľu vám tento nedostatok s najvyššou pravdepodobnosťou prekážať nebude. Apple Watch Series 8 kúpite za najnižšie ceny u týchto predajcov.

Nezabudnite si kúpiť štýlový oceľový alebo pohodlný silikónový remienok od Loopi.sk

Loopi Steel magnetic loop
Zdroj: Loopi

Pokiaľ si kúpite nové Apple Watch, ich obrovská výhoda je, že si ich môžete skrášliť za pomoci rôznych kompatibilných remienkov, ktoré nájdete na Loopi.sk.

Na začiatku vám ale odporúčame zainvestovať do kvalitného transparentného silikónového púzdra, ktoré vaše hodinky ochráni pred nárazmi a škrabancami. Jeho cena je len 7,99 €.

Loopi transparentný kryt na Apple Watch
Zdroj: Loopi

Následne si môžete vybrať zo širokého sortimentu či už oceľovýchkoženýchsilikónových alebo textilných remienkov, ktoré sú dostupné vo viacerých farbách za veľmi výhodné ceny.

Našim redakčným tipom je napríklad Silicone Solo Loop Band za 19,95 €, ktorý nemá žiaden upínací mechanizmus a na ruku si ho navliekate podobne ako obyčajný náramok. Jeho obrovská výhoda tkvie v tom, že je extrémne ľahký a príjemne sa nosí. Vhodný je teda na šport ale aj do práce.

Loopi Silicone Case
Zdroj: Loopi

Navyše, pokiaľ veľa pracujete na počítači, nemusíte si ho dávať dole, pretože vám na zápästí nebudú prekážať žiadne kovové súčasti, ktoré nájdete napríklad na originálnom silikónovom remienku. Nepoškriabete si teda svoj hliníkový MacBook.

Naopak, pokiaľ máte radi pocit luxusu či elegancie, našim odporúčaním Loopi Steel Band, ktorý je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a vašim hodinkám dodá hodnotný nádych.

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

Tento náramok je k dispozícii ako pre menšie 38 – 41 mm modely tak aj pre väčšie 42 – 45 a 49 mm modely. Jeho cena je síce 49,99 € no verte nám, že to stojí za to. Zaplatiť môžete aj cez Apple Pay.

Apple Watch Steel Band by Loopi
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -