Apple Watch Series 5 sú síce minuloročný model, no v súčasnosti stoja presne medzi Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE ako zlatá stredná cesta. Hoci sa už nevyrábajú, autorizovaný predajca m:zone dopredáva skladové zásoby. Či už chcete inteligentné hodinky pre seba alebo pre blízkeho pod vianočný stromček, oplatí sa zvážiť nákup.

Apple Watch Series 5 sú nabité technológiami

Podľa tvarov ich od nástupcu nerozoznáte. Ponúkajú skromnejšiu paletu farieb a takisto odlišný senzor v spodnej časti (oxymeter) tela. Na druhej strane sú ale všetkým ostatným totožné. Menšie porovnanie sme ponúkli v tomto článku.

Vo vnútri sa nachádza výkonný čip S5 a 32GB úložisko. Displej poskytuje funkciu Always-on, takže nikdy nezhasína! Okrem klasického senzoru na meranie srdcovej frekvencie bude užitočné aj EKG. Podľa odborných testov funguje veľmi presne.

Apple Watch Series 5 sú na Slovensku v ponuke len ako hliníková verzia. V žiadnom obchode ich nezoženiete s LTE. Veľkosti sú dve (40mm a 44mm) a farebné prevedenia tri (Silver, Space Gray, Gold).

Skladové zásoby sa míňajú, takže vám nevieme garantovať dostupnosť vami vytúženého modelu. Aj preto by ste sa mali poponáhľať. Viac sa už vyrábať nebudú.

Apple Watch Series 5 cena

  • Apple Watch Series 5 (40mm) – 379€
  • Apple Watch Series 5 (44mm) – 409€
  • Apple Watch Series 5 Nike (40mm) – 379€
  • Apple Watch Series 5 Nike (44mm) – 409€

Ako môžete vidieť sami, oproti novším Apple Watch Series 6 ušetríte cca 50€ a dostanete viac menej rovnaké zariadenie. Sú síce o rok staršie, no ich procesor sa objavil aj v novinke Apple Watch SE. To vypovedá iba o tom, že je stále veľmi výkonný a zabezpečí niekoľkoročnú životnosť. Išli by ste do Apple Watch Series 5? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Prostredie Apple Watch v iPhone je už realita!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.