Apple Watch Series 5 sú síce minuloročný model, no v súčasnosti stoja presne medzi Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE ako zlatá stredná cesta. Hoci sa už nevyrábajú, autorizovaný predajca m:zone dopredáva skladové zásoby. Či už chcete inteligentné hodinky pre seba alebo pre blízkeho pod vianočný stromček, oplatí sa zvážiť nákup.

Apple Watch Series 5 sú nabité technológiami

Podľa tvarov ich od nástupcu nerozoznáte. Ponúkajú skromnejšiu paletu farieb a takisto odlišný senzor v spodnej časti (oxymeter) tela. Na druhej strane sú ale všetkým ostatným totožné. Menšie porovnanie sme ponúkli v tomto článku.

Vo vnútri sa nachádza výkonný čip S5 a 32GB úložisko. Displej poskytuje funkciu Always-on, takže nikdy nezhasína! Okrem klasického senzoru na meranie srdcovej frekvencie bude užitočné aj EKG. Podľa odborných testov funguje veľmi presne.

Apple Watch Series 5 sú na Slovensku v ponuke len ako hliníková verzia. V žiadnom obchode ich nezoženiete s LTE. Veľkosti sú dve (40mm a 44mm) a farebné prevedenia tri (Silver, Space Gray, Gold).

- Reklama -

Skladové zásoby sa míňajú, takže vám nevieme garantovať dostupnosť vami vytúženého modelu. Aj preto by ste sa mali poponáhľať. Viac sa už vyrábať nebudú.

Apple Watch Series 5 cena

  • Apple Watch Series 5 (40mm) – 379€
  • Apple Watch Series 5 (44mm) – 409€
  • Apple Watch Series 5 Nike (40mm) – 379€
  • Apple Watch Series 5 Nike (44mm) – 409€

Ako môžete vidieť sami, oproti novším Apple Watch Series 6 ušetríte cca 50€ a dostanete viac menej rovnaké zariadenie. Sú síce o rok staršie, no ich procesor sa objavil aj v novinke Apple Watch SE. To vypovedá iba o tom, že je stále veľmi výkonný a zabezpečí niekoľkoročnú životnosť. Išli by ste do Apple Watch Series 5? Napíšte nám do komentára.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here