Spoločnosť Apple predstavila na evente Wonderlust viacero nových zariadení, medzi ktorými nechýbali ani inteligentné hodinky Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. generácie. Novinky sú prekvapivo dostupnejšie, než ich minuloroční predchodcovia. Na Slovensku ich teraz zoženiete skladom.

Apple Watch Ultra 2 nepriniesli žiadne výrazné dizajnové zmeny, no skôr užitočné inovácie. Spomeňme napríklad procesor S9 (ktorý sa nachádza aj v Apple Watch Series 9) s vyšším výkonom a tiež väčším 64 GB úložiskom. Hodinky tiež ponúkajú jasnejší displej, ktorý dokáže svietiť až na úrovni 3 000 nitov či nový ciferník. Príjemným bonusom je aj podpora špeciálneho gesta, vďaka ktorému viete na Apple Watch Ultra 2 ovládať mnohé funkcie bez nutnosti dotyku prsta.

No a cena? Apple Watch Ultra sa minulý rok predávali za 999 € a na začiatku neboli dostupné u mnohých predajcov. Naopak, Apple Watch Ultra 2. generácie kúpite po kliknutí na tento odkaz od 899 €, takže ušetríte slušných 100 € a zariadenie majú v rôznych prevedeniach mnohé internetové aj kamenné obchody. Stačí si len vybrať ten, ktorý vám vyhovuje najviac.

A ak nepotrebujete prémiové Apple Watch Ultra 2, ale postačia vám aj dostupnejšie Apple Watch Series 9, aj na týchto hodinkách ušetríte. Majú prakticky rovnaký čip aj inovácie, ako Apple Watch Ultra 2 (s výnimkou trochu slabšieho 2 000 nitového displeja) no stoja skoro o polovicu menej. Zatiaľ čo väčší 45 mm model kúpite po kliknutí na tento odkaz za 479 €, menšiu 41 mm verziu kúpite od 449 €.

Apple Watch Series 9 cena
Zdroj: Apple / úprava redakcie

Len pre porovnanie, Apple Watch Series 8 sa predávali v roku 2022 od 539 €, respektíve 499 €. Nejde teda o zanedbateľné rozdiely, ale naopak o pomerne slušnú úsporu.

A ak vás zaujíma, aký má toto „zlacňovanie“ dôvod, odpoveď je jednoduchá. V roku 2023 posilnil kurz eura voči doláru, vďaka čomu sa eliminovalo zdražovanie z roku 2022. Tak na čo ešte čakáte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prečo by sa hodinkám Apple Watch hodilo Touch ID.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -