Ako uvádza výskumná spoločnosť IDC, na trhu s nositeľnými zariadeniami došlo medziročne ku zaujímavým zmenám. Predaje týchto produktov výrazne rástli a dokonca sa zmenilo aj poradie vplyvu niektorých spoločností.

Samsung napríklad vystriedal Xiaomi, ktoré bolo minulý rok na druhom mieste. Apple s fantastickými 30,1 miliónmi predanými Apple Watch drží absolútne prvenstvo už niekoľko období po sebe. Zatiaľ to nevyzerá tak, že by mu niekto šliapal na päty.

- Reklama -

Každopádne však aj cupertinský gigant stratil. Hoci v prvom štvrťroku 2021 predal o 5 miliónov nositeľných zariadení viac (než v prvom štvrťroku 2020), jeho percentuálny podiel na trhu klesol z 32,3 % na 28,8 %, dokopy teda – 3,5 %.

Malý výrobcovia rastú 

Dôvod tohto javu je už na prvý pohľad zrejmý a pokiaľ sa pozriete do tabuľky nižšie, pravdepodobne vás neprekvapí. Zatiaľ čo počas Q1 2020 sa predalo cca 77,8 milióna kusov zariadení, počas Q1 2021 to bolo až 104,6 milióna kusov zariadení. Čísla sú teda lepšie o celých 34,4 %.

Darilo sa predovšetkým menším výrobcom, ktorí sú označení ako Others. Medziročne predali o 14,5 milióna nositeľných náramkov a inteligentných hodiniek viac, vďaka čomu vzrástol ich podieľ z 33,9 % na 39,1 %. Presne tu sú čísla, ktoré Apple chýbajú.

Vzhľadom ale na rastúci dopyt po Apple Watch to nemusí nikoho trápiť. Uvidíme, čo prinesie ďalšia generácia Apple Watch Series 7. Šepká sa o novom dizajne či dokonca schopnosti monitorovania cukru v krvi. To by bola revolúcia!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.