V poslednom období sa pomerne často stretávame s komentármi, že dizajn aktuálnych Apple Watch je zastaralý a firma by mala zapracovať na ich budúcej generácii. Ak patríte medzi ľudí, ktorí s týmto tvrdením súhlasia, máme pre vás dobré správy. Už Apple Watch Series 7 prejdú zmenou, ktorá bude najzásadnejšia od ich prvotného uvedenia na trh.

O tieto informácie sa podelil známy leaker Jon Prosser (presnosť 77,8%) v podcaste Genius Bar. Technologický gigant vraj pracuje na zariadení, ktoré bude inšpirované aktuálnymi novinkami. Aj keď Prosser bližšie nešpecifikoval, ako budú Apple Watch Series 7 vyzerať, nie je ťažké domyslieť si, z čoho budú vychádzať.

- Reklama -

Pozorný fanúšik si všimne, že v poslednom období začína Apple predstavovať produkty s prevažne plochými hranami. Tento dizajnový štýl vytláča zaoblené hrany, ktoré nastolil ešte v roku 2014 iPhone 6/6 Plus a taktiež ich používali aj iné produkty, ako napríklad iPad alebo Mac.

Okrem tvrdení Jona Prossera sa tento únik zhoduje aj s dávnejším únikom od analytika Ming-Chi Kua (spresnosť 76,6%), ktorý ešte pred rokom uviedol, že Apple Watch Series 7 prídu s novým dizajnom. Čerešničkou na torte majú byť nové farebné prevedenia. Jablková spoločnosť má aktuálne testovať napríklad zelenú farbu, ktorú môžeme poznať z AirPods Max alebo iPadu Air 4. generácie.

Čo si o tom myslime my?

Už predstavenie Apple Watch Series 6 pôsobilo tak, akoby v Apple ešte potrebovali vytlačiť zo starého dizajnu absolútne maximum. Je síce pravda, že aktuálny tvar hodiniek nastolila generácia Series 4 v roku 2018, avšak upgrade bol v porovnaní so Series 1/2/3 skôr kozmetický. Okrem väčšieho displeja a plochého tvaru zostávali hodinky rovnaké a pre bežného človeka na prvý pohľad nerozoznateľné.

Po siedmych rokoch od existencie daného dizajnového jazyka by mohla prísť zmena v podobe plochých tvarov, ktoré využívajú aj iné Apple produkty. Pozrite sa iba na iPhone 12, ktorý si okamžite zamilovali milióny používateľov po celom svete a následne trhal predajné rekordy.

Podobný scenár môže nastať aj pri Apple Watch Series 7, ktorých sa dočkáme pravdepodobne v septembri 2021. Šepká sa, že okrem nového dizajnu dostanú aj prepracované senzory so schopnosťou merania krvného tlaku či dokonca hladiny cukru v krvi. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte vy.

- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here