Pokiaľ máte radi rebríčky, dnes vám ukážeme jeden, v ktorom Apple jasne vyhráva. Jeho inteligentné hodinky (Apple Watch) sú vo svete extrémne populárne. Ľuďom pri tom evidentne nevadí ani ich vyššia cena. Doslova dominujú trhu, s podielom 36,3%. Za Q1 2020 sa ich podarilo predať 5,2 milióna kusov.

Apple Watch opäť predbehli celú konkurenciu

Cupertinský gigant si dlhodobo udržiava vedúcu pozíciu v oblasti wearable zariadení. Aj keď medziročne klesol, stále sa naň nedoťahuje Huawei, ktoré sa prebojovalo na 2. miesto.

Kým v rovnakom období (Q1 2019) dokázalo Apple odoslať svojim zákazníkom 6 miliónov kusov inteligentných hodiniek a náramkov, tento rok to bolo o 800 tisíc kusov menej (5,2 milióna).

Netreba za tým hľadať samozrejme nič iné, ako nastupujúcu pandémiu COVID-19, ktorá zmenila nákupné správanie používateľov. Medziročný pokles podielu na trhu sa ráta na úrovni -13%. To nie je málo…

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Na druhom mieste sa nachádza spomínaný Huawei. Ten dokázal počas rovnakého obdobia predať 2,1 milióna kusov wearable zariadení, vďaka čomu získal 14,9% podiel na trhu (celkový nárast až 113%).

Tretie miesto obsadil juhokórejský Samsung. Ten predal 1,8 milóna jednotiek. Podiel na trhu predstavuje 12,4% (celkový nárast až 46%).

Garmin počas Q1 2020 predal 1,1 milióna svojich inteligentných hodiniek. Podieľ na trhu predstavuje 5,9% (celkový nárast ať 39%).

V červených číslach nie je iba Apple, ale aj populárny Fitbit. Ten zaznamenal „iba“ 900 tisíc (oproti 1,1 miliónu) odoslaných zariadení, čím si pohoršil o -21%.

Celý trh síce dostal tvrdú ranu ranu, no našťastie stále rástol. Medziročne to bolo na úrovni 12%. Dokopy sa podarilo predať 14,3 milióna týchto zariadení, zatiaľ čo počas Q1 2019 „iba“ 12,7 milióna kusov. Výrobcovia drahších produktov trpeli. Uvidíme, ako to bude pokračovať.

Apple Watch sú najpredávanejšie wearable zariadenie na svete.
Apple Watch sú najpredávanejšie wearable zariadenie na svete.
Prečítajte si tiež  Apple chystá tri produkty pre rozšírenú realitu. Prvý sa bude volať Apple Reality Pro a dostane šialenú cenovku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.