Spoločnosť Apple nedokázala v roku 2023 utajiť svoj iPhone 15 a kvôli výrobcom príslušenstva, skrz ktorých unikol jeho dizajn na internet, vie prakticky celý svet, ako bude tento model vyzerať vo všetkých štyroch verziách.

Tí čo pracujú s CAD modelmi vedia, že sú veľmi presné a toho sa chytila japonská redakcia Macotakara, ktorá už tradične vytlačila pripravovaný smartfón od Apple na 3D tlačiarni, aby nám demonštrovala jeho dizajn, detaily a zmeny, ktoré prinesie.

Už na prvý pohľad je jasné, že zariadenie bude vyzerať veľmi podobne, ako iPhone 14 či iPhone 14 Pro z minulého roka. Z makiet je však zrejmé, že dostane aj jemne zaoblené hrany či menšie okraje okolo displeja, ktoré by mali pripomínať riešenie na inteligentných hodinkách Apple Watch. Vyzerať to bude luxusne!

Inováciou si prejdú aj zadné fotoaparáty, ktorých medzigeneračná aktualizácia je v podaní spoločnosti Apple už tak nejak samozrejmosťou. Dobrou správou je aj to, že v roku 2023 dostane každý jeden model prepracovaný výrez pre Face ID, s ktorým prišiel ako prvý iPhone 14 Pro / 14 Pro Max a celý svet ho pozná pod pomerne vtipným názvom „Dynamic Island“.

Jedno zistenie vás nepoteší. Dalo sa však očakávať

Tim Cook - iPhone 14 Pro Max a iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / SCREEN POST (úprava redakcie)

Všetci vieme, že spoločnosť Apple sa snaží byť extrémne ekologická, pričom sa v minulosti dokonca zaviazala, že do roku 2030 bude úplne uhlíkovo neutrálna.

Pokiaľ chce však firma šetriť našu planétu v tak veľkej miere, ako to prezentuje, prečo robí z roka na rok minimálne zmeny dizajnu prakticky pri každom iPhone, aby používateľom nesedeli staré kryty? Veď telefóny vyzerajú už niekoľko rokov prakticky rovnako.

iPhone 15 nebude výnimkou a najmä kvôli zaoblených hranám, mierne odlišným rozmerom či väčším kamerovým modulom si budú musieť ľudia po celom svete nakúpiť kvantá nového plastového, silikónového či koženého príslušenstva, pričom to staré hodia s najvyššou pravdepodobnosťou do koša.

Loopi Banner
REKLAMA

Jedinou výnimkou bude najväčší iPhone 15 Plus, na ktorého makete prekvapivo sedel aj kryt z aktuálneho iPhonu 14 Plus. Nechajme sa teda prekvapiť, či to bude takto fungovať aj v realite.

Každopádne si však myslíme, že ak Apple bude v budúcnosti recyklovať jeden dizajn, v záujme ekológie by bolo správne, keby firma myslela aj na kompatibilitu príslušenstva.

Veď taký solídny kryt môže obsahovať pokojne aj viac plastov, ako samotný iPhone. A to je trochu smutné. Našťastie však existujú aj ekologické kryty vyrobené zo pšeničnej slamy, ktoré môžete kúpiť za super cenu na Loopi.sk. Stačí si len vybrať správny model.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro opravíme jednoduchšie a lacnejšie. Postará sa o to tento prvok

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -