Spoločnosť Apple predstavila nové inteligentné hodinky Apple Watch Ultra 2. generácie, ktoré majú v porovnaní s predchodcom jeden parameter výrazne lepší. Z pôvodných 60 hodín v režime nízkej spotreby totiž vydržia až 72 hodín na jedno nabitie. Na mnohých konkurentov je to síce stále málo, no ide o výrazne lepší údaj, ktorý už môže zaujať väčšie množstvo zákazníkov. Je tu však jeden háčik.

Na oficiálnej internetovej stránke spoločnosti Apple sa totiž ku celej tejto veci nachádzajú dodatočné informácie, ktoré prezrádzajú, že viacdňová výdrž batérie pri dobrodružstvách bola pri Apple Watch Ultra 1. generácie založená na nasledujúcom používaní, v rámci ktorého sa zákazníci museli pripraviť na tvrdé obmedzenia. Zariadenie zaznamenávalo napríklad menší počet meraní GPS a srdcového tepu no nebolo to všetko.

Apple tiež zdôrazňovalo, že 72 hodín pozostáva z 15 hodinového turistického tréningu, viac ako 600 pohľadov na displej pre kontrolu času, 35 minút používania aplikácií, 3 minút hovoru a 15 hodín sledovania spánku počas 60 hodín. Pri nástupcovi Apple Watch Ultra 2. generácie však výrobca zvolil výrazne odlišné parametre.

Apple Watch Ultra 2 majú menej náročné testovacie parametre 

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: Apple

72 hodinová výdrž je garantovaná len v prípade, že si čas skontrolujete približne 360-krát, na displeji sa vám zobrazí 360 oznámení, 180 minút budete používať aplikácie a v uvedenom časovom horizonte stihnete dva 60 minútové tréningy s prehrávaním hudby z Apple Watch cez Bluetooth.

Na základe uvedeného je teda jasné, že Apple Watch Ultra 2. generácie zďaleka neponúkajú o 12 hodín dlhšiu výdrž batérie ako pôvodný model Ultra v režime nízkej spotreby, ale Apple tu použilo iba iné testovacie parametre, čo nám príde dosť zavádzajúce. Podobné praktiky by si spoločnosť Apple pri produkte za 899 € skutočne mohla odpustiť…

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple chce, aby ste nabíjali čistou energiou. iOS 16.1 prináša zaujímavú ekologickú funkciu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -