Zatiaľ čo sa na klasických Apple Watch nikdy nenachádzali žiadne skrutky, v prípade vlajkovej lode Apple Watch Ultra za cenu 999 € to neplatí.

Zariadenie prináša úplne nové dizajnové a konštrukčné riešenia, ktoré prekvapili aj samotných majiteľov. Jeden z nich, Derek Wise z portálu 9to5mac, preto urobil niečo, čo by ste za žiadnych okolností nemali skúšať doma.

Pokiaľ sa pozriete na zadnú stranu Apple Watch Ultra, v každom rohu uvidíte jednu skrutku so špeciálnym závitom. Normálnym skrutkovačom ich neuvoľníte, no pokiaľ máte špeciálnu sadu, dá sa to. Závity sú podobné, ako na počítačoch Mac.

Gumené podložky, ktoré sa nedajú vrátiť na svoje miesto 

Apple Watch Ultra
Zdroj: apple

Akonáhle však s nimi začnete točiť, okamžite pochopíte, že ste urobili chybu. Hodinky sú totiž extrémne vodeodolné a zvládnu ponor až do hĺbky 40 metrov. Na to, ale potrebujú gumené tesnenia v každom jednom spoji vrátane skrutiek.

Tieto tesnenia žiaľ nie je možné napasovať naspäť po tom, čo ich otvoríte, takže ich treba vymeniť priamo v autorizovanom servise.

Apple Watch Ultra
Zdroj: 9to5mac
Apple Watch Ultra
Zdroj: 9to5mac
Apple Watch Ultra
Zdroj: 9to5mac
Apple Watch Ultra
Zdroj: 9to5mac
Apple Watch Ultra
Zdroj: 9to5mac

Ďalší problém s vodeodolnosťou, na ktorý narazíte, je tenká hydroizolácia, ktorá sa nachádza pod tenučkou keramickou podložkou v zadnej časti. Opäť ide o komponent, ktorý nie je možné využiť po druhýkrát a dá sa iba vymeniť. Navyše sa hneď pod ním nachádzajú dva tenké káble smerujúce z vnútorného hardvéru až ku zadným senzorom. Musíte byť veľmi opatrní, aby ste ich nepoškodili.

Nechajte to radšej na autorizovaný servis 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Twitter / let name = “kyle”

Tu sa však dostávame k záveru, že po tom čo hodinky otvoríte a prakticky zničíte ich unikátnu vodeodolnosť sa musíte pripraviť na to, že v nich okrem veľkej čiernej plastovej časti s logom spoločnosti Apple v podstate nič nenájdete.

Za každých okolností teda zariadenie prineste do autorizovaného servisu, kde vám ho vyškolený personál so skúsenosťami opraví. Pokiaľ by ste sa ich pokúsili opraviť sami, automaticky sa pripravíte o záruku. A povedzme si na rovinu, že to pri tisíceurových hodinkách nestojí za to riziko.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 16.5.1. Čo prináša nový update pre iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here