Spoločnosť Apple naďalej rozmýšľa nad tým, aké zdravotné funkcie a technológie by mohla pridať do svojich inteligentných hodiniek Apple Watch. Podľa najnovších informácií, o ktoré sa postaral portál 9to5mac, by toto nositeľné zariadenie mohol byť schopné detegovať núdzovú situáciu topenia sa a následne privolať pomoc, čím by sa zvýšili šance na záchranu života.

Nedávno objavená patentová prihláška odhaľuje funkciu núdzového SOS, ktorá je navrhnutá tak, aby rozpoznala, keď je používateľ vo vode a v núdzi. Následne dokáže táto technológia promptne reagovať a automaticky vyslať volanie o pomoc záchranným zložkám. Ako zdôrazňuje 9to5mac, utopenie sa je častou príčinou náhodných úmrtí, pričom len v Spojených štátoch predstavuje viac, ako 3 500 obetí ročne. Deti sú v tomto smere obzvlášť zraniteľné, preto je rýchle odhalenie problémov a okamžitá reakcia v núdzových situáciách kľúčová.

Na svete sú už dnes špeciálne systémy, medzi ktoré patria podvodné kamery v bazénoch, ktorých cieľom je identifikovať plavcov s problémami a okamžite upozorniť plavčíkov. Tieto systémy sú však spojené s vysokými nákladmi, problémami s inštaláciou a spoľahlivosťou, najmä v prírodných vodných plochách, ako sú jazerá a rybníky, kde je ich zavedenie takmer nemožné.

Apple Watch môžu zachrániť život ľuďom, ktorí sa budú topiť 

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: YouTube / Matt LeGrand (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple navrhuje jednoduchšiu, univerzálnejšiu a nákladovo efektívnejšiu alternatívu prostredníctvom svojej nositeľnej technológie.

Predpokladaná funkcia hodiniek Apple Watch by poskytla širšiu prispôsobivosť prostrediu, vyššiu spoľahlivosť a schopnosť identifikovať širšie spektrum potenciálnych nebezpečenstiev.

Hodinky by napríklad mohli rozpoznať, ak sa ich používateľ identifikovaný ako neplavec vydá do hlbších vôd, a spustiť výstrahu skôr, ako sa objavia akékoľvek známky nebezpečenstva.

Výstražný systém by neupozorňoval len nositeľov alebo osoby v blízkosti. Podľa patentu je navrhnutý aj na integráciu s existujúcimi systémami na detekciu topiacich sa, aby sa zabezpečilo, že záchranári dostanú automatické upozornenia, čo skráti ich reakčný čas.

Technológia, ktorej by sa mohol Apple držať 

Hoci je spoločnosť Apple známa tým, že si zabezpečuje patenty na mnohé inovácie, ktoré sa nikdy nedostanú na trh, potenciál tejto funkcie zachraňovať životy z nej robí sľubného kandidáta na budúcu implementáciu do Apple Watch.

Netreba totiž zabúdať, že tieto hodinky už dnes ponúkajú záchranné služby pri pádoch, autonehodách a srdcových príhodách, pričom sa o nich vyjadrili jednotlivci, ktorým tieto funkcie zachránili život.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zbierate nálepky? Apple Watch čoskoro začnú s novou výzvou na oslavu národných parkov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -