Žena, ktorá uviazla pri plávaní v mrazivej rieke Columbia, použila svoje hodinky Apple Watch na zavolanie záchrannej služby, ktorá jej rýchlo prišla na pomoc. O celom prípade informuje portál AppleInsider.

Podľa správy miestneho policajného oddelenia, sa žena 15. júna kúpala v rieke Columbia neďaleko mesta The Dalles v štáte Oregon, keď jej noha uviazla pod kameňmi na dne rieky. Polícia uviedla, že kvôli neustálym dažďom v oblasti bola voda v rieke „extrémne vysoká“. Jej teplota bola v čase incidentu na úrovni asi iba trinástich stupňov.

- Reklama -

Keď sa objavili záchranné zložky, plavkyňa javila silné známky vyčerpania a podchladenia. Pracovníci hasičského a záchranného zboru zo strednej Kolumbie sa pokúsili pomocou rebríka dostať k plavkyni a oddeliť skaly, ktoré držali jej nohu. Oba pokusy však boli neúspešné a jej stav sa zhoršoval.

Nakoniec sa miestny policajt rozhodol vstúpiť do rieky sám, ponoril sa do ľadovej vody, uvoľnil uviaznutú nohu a žene pomohol dostať sa na breh. Tam ju už ošetrili lekári, pričom dnes je žena zdravá a v poriadku.

Od vydania Apple Watch Series 2 v roku 2016 sú tieto hodinky určené aj na plávanie. Napríklad najnovšie hodinky Apple Watch Series 7 majú odolnosť voči vode až do hĺbky 50 metrov. Apple Watch majú aj viaceré núdzové funkcie, ako je detekcia pádu a SOS, ktoré používateľom umožňujú rýchlo zavolať záchrannú službu zo zápästia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -