Žena, ktorá uviazla pri plávaní v mrazivej rieke Columbia, použila svoje hodinky Apple Watch na zavolanie záchrannej služby, ktorá jej rýchlo prišla na pomoc. O celom prípade informuje portál AppleInsider.

Podľa správy miestneho policajného oddelenia, sa žena 15. júna kúpala v rieke Columbia neďaleko mesta The Dalles v štáte Oregon, keď jej noha uviazla pod kameňmi na dne rieky. Polícia uviedla, že kvôli neustálym dažďom v oblasti bola voda v rieke „extrémne vysoká“. Jej teplota bola v čase incidentu na úrovni asi iba trinástich stupňov.

Keď sa objavili záchranné zložky, plavkyňa javila silné známky vyčerpania a podchladenia. Pracovníci hasičského a záchranného zboru zo strednej Kolumbie sa pokúsili pomocou rebríka dostať k plavkyni a oddeliť skaly, ktoré držali jej nohu. Oba pokusy však boli neúspešné a jej stav sa zhoršoval.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Nakoniec sa miestny policajt rozhodol vstúpiť do rieky sám, ponoril sa do ľadovej vody, uvoľnil uviaznutú nohu a žene pomohol dostať sa na breh. Tam ju už ošetrili lekári, pričom dnes je žena zdravá a v poriadku.

Od vydania Apple Watch Series 2 v roku 2016 sú tieto hodinky určené aj na plávanie. Napríklad najnovšie hodinky Apple Watch Series 7 majú odolnosť voči vode až do hĺbky 50 metrov. Apple Watch majú aj viaceré núdzové funkcie, ako je detekcia pádu a SOS, ktoré používateľom umožňujú rýchlo zavolať záchrannú službu zo zápästia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -