Jessie Malone, mladá fitneska a producentka spoločnosti Peloton z New Yorku pocítila na vlastnej koži, ako jej hodinky Apple Watch odhalili ochorenie srdca, o ktorom ani len netušila. Táto udalosť zmenila nielen jej životný štýl, ale aj pohľad na zdravie.

Ako informuje Appleinsider, Jessie počas jazdy na bicykli v máji 2023 dostala z hodiniek Apple Watch upozornenie, ktoré naznačovalo možnú fibriláciu predsiení – stav, ktorý sa vyznačuje nepravidelnou a rýchlou srdcovou frekvenciou. Spomína si, že upozornenie zariadenia bolo mimoriadne naliehavé a odporúčalo jej, aby okamžite vyhľadala lekársku pomoc.

Bolo červené a hodinky intenzívne vibrovali,“ povedala Maloneová pre Today.com. Napriek tomu, že pociťovala len miernu nevoľnosť, jej tep sa zvýšil až na 160 úderov za minútu. Nevykonávala pritom žiadnu fyzicky náročnú aktivitu.

Okamžite išla do nemocnice, čím si zachránila život 

Senzor Apple Watch
Zdroj: Apple

Maloneová okamžite zareagovala a zamierila na pohotovosť, kde ju rýchlo obklopili lekári. Tí sa najskôr pýtali, či má niekto v rodine problémy so srdcom, nakoľko to naznačovali jej príznaky.

Za pomoci viacerých liekov sa podarilo tlkot srdca spomaliť na cca 130 úderov za minútu, po čom bola Jessie prijatá do nemocnice.

Ako sama tvrdí, nikto v rodine nemal podobné problémy, no neskôr sa dozvedela, že jej životný štýl mohol celú túto negatívnu skúsenosť zásadne ovplyvniť. Jeho súčasťou bolo príliš málo spánku a nadmerná konzumácia kofeínu.

Každopádne je to pekný dôkaz toho, ako Apple Watch, ktoré Apple predáva za 479 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ich kúpite v zľave za 419 € môžu pomôcť v situáciách, kedy to najmenej čakáme.

Apple Watch jej nie len zachránili, ale aj zmenili život 

Apple Watch senzor
Zdroj: SvetApple

Po tejto príhode Jessie výrazne zmenila svoj denný režim. Zo stravy vylúčila kofeín a alkohol, uprednostnila spánok a zmenila svoje stravovacie návyky. „Spánok je teraz mojou veľkou prioritou,“ tvrdí Maloneová a zdôrazňuje dôležitosť starostlivosti o svoje zdravie.

Teraz, takmer rok po prekonanom strachu, sa Maloneová pripravuje na maratón vo Washingtone, D.C., ktorý sa uskutoční začiatkom mája 2024. Táto udalosť nie je len „oslavou“ jej zotavenia, ale aj odhodlaním udržať si zdravie v čo najlepšej kondícii.

Cítim sa ako úplne iný človek s oveľa väčším množstvom energie,“ poznamenáva a zdôrazňuje dôležitosť stanovenia priorít v oblasti zdravia.

Tento príbeh je živou pripomienkou kľúčovej úlohy, ktorú môžu v našom zdraví zohrávať nositeľné technológie, čoho príkladom je schopnosť hodiniek Apple Watch odhaliť fibriláciu predsiení – funkcia dostupná od modelu Series 4 predstaveného v roku 2018. Podobné problémy vedia samozrejme identifikovať aj Apple Watch Series 9, ktoré sa aktuálne po kliknutí na tento odkaz predávajú len za 419 €. Z hľadiska snímačom disponujú okrem sledovania srdcového tepu aj oxymetrom, teplomerom či dokonca EKG. Tomuto sa konkurenti v rovnakej cenovej úrovni vyrovnajú iba ťažko…

Prečítajte si tiež  Apple Watch poletia do vesmíru. Budú využité pre získavanie dát do zdravotnej štúdie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -