Spoločnosť Apple zverejnila finančné výsledky za štvrtý kvartál 2022 a mnohých investorov nepríjemne zaskočilo, že firma zaznamenala až 5 % pokles príjmov v najsilnejšom predvianočnom období. Spôsobil to ale iPhone 14 Pro, o čom sme viac písali tu. Čo však ostatné produkty, ako napríklad Apple Watch? Tým sa naopak extrémne darilo.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Generálny riaditeľ Tim Cook počas hovoru s investormi prezradil, že v mesiacoch október, november a december zaznamenala firma až 2/3 nových zákazníkov Apple Watch, ktorí si dovtedy nekúpili žiaden model.

Možno k tomu prispeli aj Apple Watch Ultra, ktoré sa síce predávali od pomerne horibilných 999 € no ich cena postupne klesala až ku dnešným 865 €, o čom sa môžete presvedčiť tu.

Práve Apple Watch Ultra majú lepšiu výdrž batérie, pre ktorú sú hodinky od Apple častokrát kritizované. Na jedno nabitie ich môžete používať približne 2 dni, pričom ponúkajú aj úsporný režim, v ktorom zvládnu približne 3 dni. Hoci sa to stále nedoťahuje napríklad na hodinky Garmin Epix 2, ktoré kúpite v zľave už od 649 € (bežná cena je 899 €), výsledok je lepší ako štandardný jeden deň, ktorý poznáme zo všetkých ostatných modelov Apple Watch.

A aj napriek tomu, že Apple Watch zaznamenali rekordné predaje v poslednej fáze minulého roka, evidentne to nestačilo na to, aby vykryli prepad kategórie Nositeľné zariadenia, domácnosť a príslušenstvo, kam patrí napríkald HomePod. V tomto smere totiž spoločnosť Apple stratila cca 8 % v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2021.

Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či ste si svoje Apple Watch kúpili koncom minulého roka alebo ich už používate dlhšie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kúp si GoPro Hero 11 Black v zľave za super cenu. Zachytíš na ňu tie najbrutálnejšie zábery
Môže ťa zaujímať
- Reklama -