Prakticky celý svet prekvapila informácia o tom, že Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2. generácie dostali v USA zákaz dovozu aj predaja z dôvodu porušenia patentu spoločnosti Masimo. Ten sa týkal oxymetra, ktorý sa v Apple Watch nachádza od roku 2020.

Samotný zákaz udelila spoločnosti Apple Komisia pre medzinárodný obchod (ITC), pričom technologický gigant z Cupertina sa obrátil na administratívu amerického prezidenta Joea Bidena, ktorá mohla toto rozhodnutie vetovať. Apple čakal až do 25. decembra a hoci kompetentní zrejme v kútiku duše čakali, že im to vyjde, opak sa stal pravdou.

Aj to je dôvod, pre ktorý spoločnosť Apple pokračuje v snahách vrátiť Apple Watch do predaja a preto podala mimoriadnu žiadosť na Odvolací súd Spojených štátov amerických.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Práve ten počas dnešného dňa akceptoval dočasné prerušenie zákazu dovozu aj predaja, kým nepreskúma žiadosť spoločnosti Apple.

Apple Watch
Zdroj: Unsplash / Samuel Angor

Firma tým teda môže získať cenný čas, pretože hoci ona sama Apple Watch predávať nemôže, jej obchodní partneri áno, minimálne pokiaľ budú hodinky v dostatočnom množstve na sklade. No a na tento sklad sa dostanú len vtedy, keď ich bude možné legálne dopraviť do USA z čínskych fabrík.

Za zmienku tiež stojí, že Komisia pre medzinárodný obchod (ITC) musí teraz do 10. januára 2024 predložiť svoju odpoveď na žiadosť spoločnosti Apple o úplne pozastavenie zákazu dovozu, ktoré má trvať minimálne dovtedy, kým bude prebiehať odvolacie konanie. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Používate budík na Apple Watch? S touto funkciou bude vstávanie oveľa jednoduchšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -