Spoločnosť LG, ktorá patrí medzi najväčších dodávateľov Apple zakúpila niekoľko dôležitých patentov, ktoré plánuje využívať pri výrobe zobrazovacích jednotiek. Konkrétne má ísť o displeje pre inteligentné hodinky Apple Watch Ultra budúcej generácie. Spoliehať sa budú na technológiu microLED.

Ako píše Macrumors, patenty pochádzajúce od tchajwanskej spoločnosti sa spoliehajú na špeciálny proces transferovej tlače, ktorá sa využíva pri technológii microLED. Rovnako tak sú však patenty zamerané aj na dotykové snímanie, rozšírenú realitu, virtuálnu realitu a HUD. V tejto súvislosti je dôležité zmieniť, že proces transferovej tlače sa považuje za jeden z najnáročnejších aspektov samotnej technológie. Aj preto sa doň ostatní výrobcovia nehrnú.

V praxi ide o to, že zahŕňa ukladanie drobných čipov s veľkosťou od niekoľkých mikrometrov (μm) do niekoľko desiatok nanometrov (nm) na svoje správne miesta. To značne komplikuje výrobu a taktiež zaťažuje proces opravy chybných jednotiek.

Okrem toho, je že to časovo náročnejšie, výrobcu to stoji nemalé finančné prostriedky. Aj preto sa microLED displeje zavádzajú do praxe zatiaľ iba veľmi pomalým tempom.

LG už buduje fabriku. Bude v nej vyrábať microLED displeje pre Apple Watch

Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Alek Olson

Apple chce ísť napriek tomu do toho a so spoločnosťou LG sa dohodlo, že bude jeho hlavným dodávateľom. Juhokórejský dodávateľ preto začal budovať špeciálnu fabriku, ktorá je zameraná práve na microLED displeje pre inteligentné hodinky Apple Watch.

Výhodou technológie je, že dokáže pracovať rovnako kvalitne, ako klasické OLED displeje, no ponúka výrazne vyššiu úsporu energie. Takisto tu hrozí podstatne nižšie riziko vypálenia pixelov a aby toho nebolo málo, microLED obrazovky majú aj lepšiu životnosť.

Čo sa týka zobrazenia, microLED displeje by mali mať lepší kontrast, rýchlejšiu odozvu, presnejšie farby a vyšší jas. Okrem komplikovanej produkcie teda vyplývajú z tejto technológie len samé benefity. Horšie však je, že do prvých Apple Watch Ultra sa dostane najskôr v roku 2025, alebo dokonca 2026. Ešte si teda počkáme.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Poškrabe sa zafírové sklíčko na Apple Watch?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -