Ak milujete šport, pohyb a aktívny životný štýl, mali by ste si zaobstarať šikovné inteligentné hodinky, ktoré vás budú sprevádzať pri vašich zážitkoch. Amazfit T-Rex 2 sú presne takýmto zariadením. Po technickej stránke obsahujú množstvo senzorov a nádherný displej a po stránke dizajnu zabezpečia extrémnu odolnosť voči všetkým možným nástrahám okolitého prostredia.

Najväčším benefitom týchto hodiniek je to, že ani nie sú drahé. Platí to minimálne vtedy, keď si ich porovnáme s najlacnejšími Apple Watch. Amazfit T-Rex 2 sa v čase uvedenia na trh predávali za cca 230 € no po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde začínajú na hranici 177,7 €. V porovnaní s tým, čo všetko dokážu, je to vlastne veľmi príjemná suma.

Amazfit T-Rex 2 majo nádherný a jasný HD AMOLED displej s uhlopriečkou 1,39″ a vysokým rozlíšením 454 x 454 px. Vďaka tomu sa hustota pixelov dokázala dostať až na hranicu 326 ppi – čo je rovnako, ako ponúka iPhone SE 3. generácie. Výrobca na displeji použil aj špeciálne ochranné sklo, ktoré je „extra“ tvrdené a ponúka ochranu proti zachytávaniu odtlačkov prstov.

Amazfit T-Rex 2 majú množstvo senzorov a sledujú 150 športov

Amazfit T-Rex 2
Zdroj: YouTube / Outdoor Zone (screenshot)

Ak sa pýtate, čo všetko vám dokážu v roku 2023 ponúknuť inteligentné hodinky Amazfit T-Rex 2 za cenu nižšiu ako 180 €, odpoveďou je, že skutočne veľa funkcií. Amazfit T-Rex 2 majú napríklad rýchlomer, gyroskop, geomagnetický senzor, snímač tlaku vzduchu či senzor okolitého svetla.

Rovnako tak je k dispozícii GPS, ktoré využíva dvojpásmové a 5 – satelitné polohovanie (GPS, GLONASS, BDS, Galileo, QZSS), čo umožňuje presné zaznamenávanie trás a vzdialeností.

Samozrejmosťou je aj prítomnosť pokročilého biometrického senzora, ktorý umožňuje kontinuálne snímanie pulzovej frekvencie, meranie maximálneho príjmu kyslíka, dĺžku a kvalitu spánku ako aj úroveň stresu.

Amazfit T-Rex 2
Zdroj: YouTube / Outdoor Zone (screenshot)

Pokiaľ radi športujete, Amazfit T-Rex 2 majú k dispozícii až 150 športových režimov vrátane automatického rozpoznávania pohybu a aktivity.

Na pripojenie so smartfónom (podporujú iOS aj Android) slúži Bluetooth 5.0 BLE, ktorý spolupracuje s operačným systémom Zepp OS.

Amazfit T-Rex 2 sú testované podľa vojenskej normy MIL-STD-810G

Amazfit T-Rex 2
Zdroj: YouTube / Outdoor Zone / Tech Singh (úprava redakcie)

To v čom sú Amazfit T-Rex 2 skutočne doma je ich extrémna odolnosť voči rozbitiu alebo poškodeniu. Toto zariadenie má dizajn, ktorý bol testovaný podľa vojenskej normy MIL-STD-810G, čo by sme mohli prirovnať k tomu, že prežije aj apokalypsu. 

V praxi to napríklad znamená, že je vodeodolné až do 10 ATM a zároveň zvládne bezproblémov pracovať pri – 30 °C. Hodinky sú samozrejme odolné voči nárazom, vibráciám, extrémne vysokým teplotám alebo vlhkosti. 

Prečítajte si tiež  Takto budú vyzerať inteligentné hodinky od spoločnosti Meta (FACEBOOK)

Výdrž batérie, ktorá pošle Apple Watch do smútku 

Amazfit T-Rex 2Vo vnútri hodiniek je zabudovaná pomerne veľká batéria s kapacitou až 500 mAh, ktorá vydrží podľa výrobcu na jedno nabitie približne 24 dní. Dôležité je však podotknúť, že pri bežnom používaní je tento údaj zhruba o polovicu horší, nakoľko Amazfit T-Rex 2 zvládajú „len“ cca 12 dní na jedno nabitie. Aj to je ale z nášho pohľadu vynikajúci výsledok.

Ak si to totiž porovnáme s Apple Watch, ktoré majú v závislosti od modelu výdrž na úrovni od 18 – 36 hodín (36 – 60 hodín v extrémne úspornom režime), Amazfit T-Rex 2 majú za polovičnú cenu ich základného modelu jasne navrch. Hodinky kúpite najvýhodnejšie u týchto predajcov.

Amazfit T-Rex 2
Zdroj: YouTube / MinistryTech (screenshot)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn hodiniek
Mobilná aplikácia
Výdrž batérie
Funkcie
Displej
ZDROJSvetApple - článok obsahuje affiliate linky, z ktorých máme províziu
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
cena-za-hodinky-amazfit-t-rex-2-vyrazne-kleslaAmazfit T-Rex 2 sú ideálne hodinky pre športovcov alebo aktívnych ľudí, ktoré teoreticky môžu konkurovať produktom od spoločnosti Garmin. Na rovinu síce nie sú až také sofistikované a v niektorých prípadoch ani presné no ak chcete dostupnú alternatívu, na ktorej ušetríte stovky eur, s Amazfit T-Rex 2 neurobíte krok vedľa. Navyše získate hodinky, ktoré je veľmi ťažké akokoľvek rozbiť alebo poškodiť vďaka norme MIL-STD-810G. Za nás sa ich nákup určite oplatí.