Aj keď spoločnosť Apple len pred pár dňami zastavila predaj Apple Watch Series 9 a Ultra 2 na svojom domácom americkom trhu, príbehy o tom, ako pomáhajú ľuďom vo vážnych situáciách sa stále objavujú na internete. Portál BGR teraz zverejnil správu, v ktorej hovorí o vianočnej záchrane života.

Na sociálnej sieti Reddit bol nedávno uverejnený príbeh muža, ktorý využil Apple Watch skutočne brilantným spôsobom. Počas jazdy autom začal cítiť, že stráca vedomie a preto si na hodinkách aktivoval EKG. Chcel tým zachytiť kritický moment svojho zdravotného stavu. Následne si privolal pomoc a putoval do nemocnice.

Podľa autora príbehu boli lekári schopní stabilizovať muža najmä vďaka nahratému EKG. V priebehu krátkeho času mu dokázali diagnostikovať komorovú tachykardiu a nasadiť okamžitú liečbu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Situácia bola vraj taká vážna, že muž zažíval abnormálny srdcový rytmus viac ako tri minúty. Samotní lekári uviedli, že to nie je vôbec bežné. V dôsledku toho bol mužovi implantovaný kardiostimulátor.

Apple Watch môžu zachrániť život 

Apple Watch Series 7 EKG vysoká srdcová frekvencia meranie
Výsledok merania EKG, ktoré zaznamenalo vysokú srdcovú frekvenciu (foto: SvetApple.sk)

Muž uviedol, že je vďačný za technológiu akou sú Apple Watch, pretože cíti, že funkcia EKG, ktorá prišla po prvýkrát na trh ešte v modeli Series 4 a bola schválená Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) poskytuje používateľom, ale aj lekárom presné a dôležité zdravotné informácie ohľadom činnosti srdca.

Uvedený príbeh je len ďalším príkladom toho, ako môžu moderné technológie, medzi ktoré patria aj inteligentné hodinky Apple Watch zohrávať kľúčovú rolu v monitorovaní zdravia a dokonca v záchrane životov.

Funkcie ako EKG zrejme neaktivujeme každý deň, pretože to ani nie je potrebné. Vždy sa však hodia v situáciách, kedy to najmenej čakáme a práve počas nich môžu byť kľúčové pre rýchle a správne stanovenie diagnózy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nastaviť nový Pride ciferník na Apple Watch? Postup je jednoduchý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -