Pokiaľ by ste sa ma opýtali na to, prečo používam iPhone, Apple Watch, MacBook či iPad. Odpoveď by bola jednoduchá. Nie je to len preto, lebo sú produkty jednotlivo fantastické. Je to aj preto, ako spolu fungujú. Táto firma to má jednoducho perfektné zladené. Ekosystém Applu je niečo, čo sa snažia konkurenčné spoločnosti už roky neúspešne napodobniť.

Ekosystém Applu ako niečo, prečo sa oplatí používať Apple

Jablková spoločnosť si svoj softvér ale aj hardvér vyvíja naraz popri sebe. Tým, že vytvára vlastné operačné systémy, vlastné technológie, patenty a technologické postupy sú zariadenia naozaj perfektné či už osobitne alebo spolu. No a to je práve dôvod, prečo by ste si mali k iPhonu zakúpiť napríklad práve Apple Watch a nie konkurenčné zariadenia. Apple ich vyvíjalo tak aby dokonalo spolupracovali práve s iPhonom. Všetky ich funkcie vrátane ovládania, pripojenia a podobne sú prispôsobené používaniu vášho jablkového smartfónu a funguje to.

- Reklama -

Človek vie s nimi pracovať intuitívne a pripojenie medzi zariadeniami je doslova bleskové. To isté platí ale aj napríklad pri Macu. Či už ho chcete povedzme cez Apple Watch odomykať alebo si k nemu chcete bezdôrotvo pripojiť váš iPhone. Všetko urobíte v podstate okamžite. Kompatibilita ale pokračuje aj napríklad geniálnou vstavanou technológiou AirDrop. Pri nových iPhonoch je ešte vďaka ultraširokopásmovému čipu tak dobrá, že vie rozoznať smer, v ktorom sa ostatné zariadenia nachádzajú. Behom sekúnd teda posielate do ostatných Apple produktov nerôznejšie súbory.

Tak isto tu viete vďaka vášmu jednotnému kontu prejsť z vyhľadávania v Safari v iPhone plynule na iPad. Sú to všetko možno také „maličkosti“ ale pokiaľ ich všetky spojíte dokopy, zistíte, že je to vlastne všetko geniálne premyslené a presne to si my na Apple produktoch a celkovom ekosystéme vážime asi najviac.

Jednoducho vieme, že keď si kúpime nový iPhone, bude absolútne perfektne fungovať počítačom Mac či hodinkami Apple Watch. Netvrdíme, že podobné, popisované funkcie nemajú aj konkurenčné platformy. Určite majú. Problém je ale v tom, že tu ich dostávate už automaticky všetky naraz v komplexnom balíku. Nič teda netreba riešiť. Nás ale zaujíma aj váš názor. Čo máte z ekosystému Applu (spolupráce medzi zariadeniami) najradšej? Určite sme nevymenovali všetky funkcie…

Apple Watch Series 3 ako voľba rozumom v roku 2019.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.