Spoločnosť Google vstúpila ešte počas minulého roka do sveta inteligentných hodiniek, keď predstavila svoje Pixel Watch. Hoci toto zariadenie dokáže zákazníkom ponúknuť množstvo zaujímavých funkcií, jeho predaje sú pomerne nízke.

Pravdepodobne za to môže aj vyššia cena na úrovni 319 €, ktorá sa blíži ku Apple Watch. Google to však nevzdáva a podľa portálu 9to5Google pripravuje druhú generáciu. Technologický gigant by mal svetu odhaliť svoje Pixel Watch 2 už v priebehu tohto roka, avšak presný dátum zatiaľ nepoznáme.

Zariadenie by malo obsahovať v prvom rade výkonnejší a úspornejší procesor, ktorý nahradí v súčasnosti používaný Exynos 9110. Jeho hlavnou úlohou by malo byť zlepšenie plynulosti hodiniek, ako aj výdrže batérie na jedno nabitie.

Lepší operačný systém a nové technológie 

S tým súvisí aj vylepšenie operačného systému Wear OS, cez ktorý sa Pixel Watch ovládajú. Jeho nová generácia by mala byť ešte viac prispôsobiteľná používateľovi a zároveň by mala fungovať o niečo „dynamickejšie“.

Podľa úniku Pixel Watch 2 dostanú aj nový snímač, ktorý bude schopný používateľom odmerať telesnú teplotu podobne, ako to dnes robia Apple Watch Series 8, alebo Apple Watch Ultra.

Únik sa tiež vyjadril ku dizajnu, ktorý by mal zostať veľmi podobný, ako pri prvej generácií a dokonca budú s Pixel Watch 2 kompatibilné aj všetky remienky. Snáď teda Google aspoň zväčší displej a zároveň zmenší rámčeky, ktoré ho obklopujú. Používatelia to často označujú za najväčší vizuálny hendikep hodiniek.

Pixel Watch majú byť Apple Watch vo svete Androidu 

Hodinky Google Pixel Watch
Zdroj: Tech Advisor

Cieľ spoločnosti Google s hodinkami Pixel Watch nie je až tak ťažko čitateľný. Veď stačí sa pozrieť na názov produktu, alebo jeho operačného systému, ktorý až náramne pripomína to, čo ponúka spoločnosť Apple.

Na druhej strane však treba poznamenať, že aj keď by mali Pixel Watch predstavovať alternatívu pre Apple Watch vo svete Androidu, dosiahnuť tento cieľ bude extrémne ťažké, nakoľko musia bojovať so skutočne silnou konkurenciou, ktorú tvoria spoločnosti, ako Garmin, Samsung, Xiaomi, Huawei a ďalšie. Tie majú v tejto oblasti oveľa viac skúseností (a aj produktov).

Uvidíme teda, čo ponúknu Pixel Watch 2 a či sa zlepší ich reputácia na trhu. Pokiaľ by totiž dopadli podobne „neúspešne“, ako prvá generácia, je otázne, či sa ich vôbec oplatí vyrábať. Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -