Aj keď spoločnosť Apple nepredstavila svoje inteligentné hodinky zďaleka, ako prvá, v priebehu uplynulých rokov sa stala lídrom v tejto technologickej oblasti. Jej Apple Watch sú neuveriteľne schopné a obsahujú širokú paletu funkcií, ktoré dokážu niektorým používateľom zachrániť život. Vidí to aj konkurenčný Samsung, ktorý teraz ohlásil veľkú novinku.

Technologický gigant z Južnej Kórei sa po novom teší z toho, že americký Úrad pre kontrolu potravín a liečil schválil použitie jeho technológie, ktorá dokáže používateľa upozorniť na nepravidelný srdcový rytmus. Z tejto funkcie sa budú môcť tešiť aj používatelia už existujúcich zariadení. Pribudne sem vo forme aktualizácie.

Samsung ju konkrétne zahrnie do aplikácie Health Monitor, ktorá už dnes dokáže používateľovi odmerať EKG. Je jasné, že novinky sa dočkajú používatelia budúcich Galaxy Watch 6, avšak tešiť sa z nej budú môcť aj tí, ktorí vlastnia Galaxy Watch 4 (dostupné od 149 €) alebo Galaxy Watch 5 (dostupné od 185 €).

Podľa dostupných informácií si však na funkciu budú musieť Slováci počkať, nakoľko jej vydanie má byť viazané na nadstavbu One UI 5 Watch v rámci USA.

Hoci by sa postupom času mala začať dostávať aj do ďalších krajín, o tom, ako dlho to bude trvať rozhodnú až príslušnú úrady. Niekedy ide o mesiace, inokedy o roky!

Samsung Galaxy Watch vám budú vedieť zachrániť život rovnako, ako Apple Watch

Samsung Galaxy Watch
Zdroj: Samsung

Samotná technológia by mala v podaní spoločnosti Samsung fungovať veľmi podobne, ako na platforme od Apple. Hodinky budú po celý čas monitorovať používateľa, ako aj jeho srdcový rytmus.

Akonáhle zaznamenajú nejakú nepravidelnosť, alebo nebezpečnú anomáliu, zobrazia upozornenie, aby si používateľ urobil EKG.

Po jeho vykonaní získajú presnejší obraz o tom, či šlo len o falošný poplach, alebo tu existuje skutočné riziko fibrilácie predsiení. Na základe tohto testu vám môžu hodniky odporučiť, aby ste navštívili svojho lekára.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

A keďže tieto moderné technológie majú minimálne v prípade Apple Watch veľmi presné výsledky, podobné varovanie nie je dobré podceňovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -