S inteligentnými hodinkami sa aj na našom trhu doslova roztrhlo vrece. Zákazníci chcú sledovať svoju aktivitu a zdravie a preto si kupujú tieto zariadenia, ako na bežiacom páse. Ich nedostatkom však môže byť cena, ktorá vie byť minimálne v prípade spoločnosti Apple nepríjemne vysoká. Tento problém sa dá ale vyriešiť oveľa dostupnejším zariadením od iného výrobcu, ktoré môžete spárovať so svojim iPhonom. No a presne takýmto produktom sú aj Xiaomi Watch S1 Active.

K dispozícii majú 1,43″ okrúhly AMOLED displej s dotykovým ovládaním, funkciou Always-on a rozlíšením 466 × 466 px. To vám ponúkne perfektné zobrazenie plné farieb a vydarených animácií. Rovnako tak nájdete v Xiaomi Watch S1 Active aj množstvo senzorov, ako napríklad GPS, gyroskop, barometer, snímač srdcového tepu, oxymeter a veľa ďalších, ktoré môžete využívať naprieč všetkými funkciami a aplikáciami.

No a cena? Tá je vynikajúca. Zatiaľ čo za Apple Watch dnes zaplatíte pokojne viac ako 500 €, Xiaomi Watch S1 Active začínajú na sume 179 €. Pokiaľ však kliknete na tento odkaz, nájdete aj ponuky, kde tieto hodinky získate už za cca 120 €. Na ich nákupe teda ušetríte ešte ďalších 60 €, čo je pri tak lacnom zariadení veľmi príjemné.

Tešiť sa samozrejme môžete na kompletný monitoring vaše fyzickej aktivity a spánku, pričom Xiaomi Watch S1 Active majú k dispozícii až 117 športových režimov. Vhodné sú napríklad na beh, cyklistiku, tenis ale aj na plávanie. Zabezpečuje to ich vodeodolnosť vďaka norme 5 ATM (50M). Zabudnúť nemôžeme ani na integrovaný mikrofón či reproduktor.

Výdrž batérie Xiaomi Watch S1 Active je vynikajúca 

Xiaomi Watch S1 Active
Zdroj: Xiaomi

Ak očakávate, že lacné Xiaomi Watch S1 Active, ktoré na Slovensku kúpite od cca 120 € ponúknu biednu výdrž batérie, tak ste na omyle. Toto zariadenie je totiž v tejto oblasti doslova ukážkové. Výrobca v ňom použil relatívne veľký 470 mAh akumulátor, ktorý sa z 0 % na 100 % nabije už za 2,5 hodiny. No a koľko vydrží?

Výrobca uvádza, že ak svoje Xiaomi Watch S1 Active budete používať bežným spôsobom, tešiť sa môžete na cca 12 dňovú výdrž. Ak však aktivujete špeciálny úsporný režim, výdrž narastie až 24+ dní. Naopak, pokiaľ budete mať po celý čas aktívny režim GPS, hodinky vydržia „len“ 30 hodín.

Ak by ste to ale porovnali s Apple Watch SE, ktoré sa predávajú v podstate trikrát drahšie a neobsahujú ani polovicu z vyššie vymenovaných funkcií, Xiaomi Watch S1 Active ich porážajú v každom jednom smere. Tieto hodinky teda určite stoja za zváženie.

Prečítajte si tiež  iOS 18 už zrejme nenainštalujete na tieto iPhony

Ak chcete získať Xiaomi Watch S1 Active za najlepšiu cenu na Slovnesku, kliknite na tento odkaz, ktorý vám zobrazí tie najvýhodnejšie ponuky e-shopov. A nezabúdajte, Xiaomi Watch S1 Active si môžete vďaka apke spárovať aj so svojim iPhonom!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -