Očakávaný súboj Marka Zuckerberga s Elonom Muskom nie je jedinou zaujímavou témou, ktorá sa momentálne týka spoločnosti Meta. Apka WhatsApp totiž už onedlho dorazí s očakávanými vylepšeniami, medzi ktorými nebudú chýbať zaujímavé novinky.

WhatsApp pred dvoma dňami oznámil dvojicu upgradov týkajúcich sa avatarov pre operačné systémy iOS a Android. Prvé vylepšenie umožňuje nastaviť avatara pomocou fotky, čím sa doterajší proces stane oveľa efektívnejším.

Druhé vylepšenie prinesie rozšírenú kolekciu avatarov, ktorá sa automaticky zobrazí všetkým používateľom, ktorí si nastavia konfiguráciu avatara priamo z nastavení aplikácie.

WhatsApp sa chystá na veľké novinky

Na tieto novinky prišli developeri v rámci vývojárskych beta verzií. Z najnovšej bety pre Android s poradovým číslom 2.23.15.6, vyplýva, že animovaní avatari dorazia už v rámci budúcej aktualizácie.

WhatsApp avatar
Zdroj: Wabetainfo

WhatsApp vidí tento krok ako dôležité zlepšenie, ktoré ešte viac zvýši interakciu s používateľom, pretože do avatarov pridá dynamický prvok. Animovaní avatari dodajú nálepkám viac živosti a osobnosti, čo umožní expresívnejšiu komunikáciu.

Vydanie je naplánované na budúcu aktualizáciu, no momentálne nie je jasné, kedy ju chce spoločnosť Meta pustiť do obehu medzi všetkých používateľov. Vychytávka sa ešte stále nachádza v štádiu beta testovania, takže jej príchod je odhadovaný na obdobie v rámci niekoľkých týždňov.

WhatsApp avatar
Zdroj: Wabetainfo

Pred niekoľkými mesiacmi WhatsApp taktiež spustil funkciu, vďaka ktorej je prenášanie konverzácií medzi zariadeniami oveľa jednoduchšie. Na jej použitie stačí stiahnuť aplikáciu WhatsApp do nového zariadenia, zaregistrovať sa pod rovnakým číslom a potom naskenovať QR kód zobrazený na obrazovke.

História chatu spolu so všetkými prílohami sa jednoducho a rýchlo prenesie do nového iPhonu cez internet a to aj bez iCloudu.

Loopi Eco Case
Reklama

Akú funkciu by ste vo WhatsAppe radi uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov.

Prečítajte si tiež  Jeden zlý odkaz vám vyradí celý WhatsApp! Ako to vyriešiť?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -