Ak chcete športovať a sledovať všetky dáta prostredníctvom zariadenia na zápästí, nemusíte si hneď kupovať pomerne drahé Apple Watch. Áno, v rámci Apple ekosystému je to asi najideálnejšia voľba, no keď vám prezradíme, čo všetko dokáže Huawei Band 8 a za akú neuveriteľne nízku cenu ho na Slovensku kúpite, možno si to rozmyslíte.

Začnime kvalitným 1,47″ farebným Always-on AMOLED displejom, ktorý je samozrejme dotykový a ponúka rozlíšenie až 368 x 194 pixelov. Vďaka tomu krásne zobrazuje nie len dáta, ale aj množstvo ciferníkov, ktoré si tu viete nastaviť. Výrobca uvádza, že dokopy ich je až 10 000. V náramku sa nachádza aj niekoľko dôležitých senzorov, ako napríklad akcelerometer, gyroskop či snímač srdcového tepu, alebo oxymeter. Huawei Band 8 je vďaka ním schopny sledovať aj dĺžku, kvalitu a jednotlivé fázy vášho spánku.

Čo sa týka ceny inteligentného náramku, tá sa bežne pohybuje na hranici 60 €, čo je v porovnaní s Apple Watch až neuveriteľne lacné. Dokonca na ňom viete zopár drobných ušetriť, nakoľko po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už od 53,9 €. A to je super ponuka.

Huawei Band 8
Zdroj: Huawei

Huawei Band 8 je pripravený na náročnú aktivitu, nakoľko obsahuje až 100 tréningových režimov. Či už sa teda rozhodnete behať, bicyklovať, alebo dokonca plávať, vždy si tu budete môcť vybrať ten správny šport. Náramok je samozrejme odolný voči vode vďaka norme 50 M (5 ATM).

Okrem toho bude schopný monitorovať aj úroveň vášho stresu a ponúka zaujímavé dychové cvičenia. Veľkou výhodou zariadenia je aj jeho váha, nakoľko tá sa pohybuje len na úrovni 14 gramov. Počas nosenia možno zabudnete, že ho máte na ruke. Huawei Band 8 je samozrejme plne kompatibilný s iOS aj Androidom a jeho výdrž batérie dosahuje až 9 dní na jedno nabitie. To sú fantastické údaje.

Snď jediným závažnejším negatívom je, že tu nenájdete GPS. Dáta o polohe náramok čerpá z vášho mobilného zariadenia, čo je trochu škoda.

Aj na toto negatívum však existuje čiastočné riešenie. Kúpiť si totiž môžete konkurenčný Xiaomi Smart Band 7 Pro, ktorý je na trhu už síce rok, no GPS sa v jeho útrobách nachádza a ponúka prakticky rovnaký dizajn.

Jeho bežná cena štartuje na úrovni 99 €, no po kliknutí na tento odkaz Xiaomi Smart Band 7 Pro získate od 55 €, čo je aj rovnaká cena. To, pre ktorú značku sa vo finále rozhodnete nechávame na vás. Viac sa o Xiaomi Smart Band 7 Pro dočítate v tomto článku.

Prečítajte si tiež  Moja zostava ku Macu. Prečo tu nie je nič od Apple?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -