Dnes sa nebudeme rozprávať o kvalitných, ale vyslovene luxusne spracovaných inteligentných hodinkách, na ktoré dostanete po prečítaní tohto článku chuť. Huawei Wach GT 3 Pro sú vyrobené z extrémne odolného titánu a po zľave ich kúpite za fantastickú cenu. Je to adekvátna alternatíva za Apple Watch pre tých, ktorí za inteligentné hodinky nechcú míňať veľa peňazí, no hľadajú produkt na úrovni.

Huawei Watch GT 3 Pro sa chvália veľkým a okrúhlym Always-on AMOLED displejom s vysokým rozlíšením a dokonca aj zafírovým sklíčkom, ktoré sa len tak ľahko nepoškriabe. To len tak mimochodom neponúkajú v štandardnej hliníkovej verzii ani Apple Watch Series 8! Rovnako tu nájdete spomínaný titánový rám a širokú paletu presných senzorov, ktoré vás budú mať pod kontrolou vo dne i v noci. Zariadenie ponúka sledovanie srdcového tepu, oxymeter, EKG, barometer, monitorovanie spánkovej aktivity a samozrejme krokomer.

To najlepšie však prichádza, keď sa začneme baviť o cene. Huawei Watch GT 3 Pro sa pôvodne predávali za 329 €, čo je vzhľadom na ich hardvér veľmi adekvátne. Po kliknutí na tento odkaz ich však kúpite za 257 €, vďaka čomu slušne ušetríte a získate prémiovo spracovaný produkt, ktorému skoro nič nechýba. V oblasti ceny im nedokážu konkurovať dokonca ani lacnejšie Apple Watch SE, nakoľko tie sa aj po zľave pohybujú stále o cca 40 € vyššie. To, že nemajú Always-on displej, EKG a ani oxymeter už hádam spomínať nemusíme.

Huawei Watch GT3 Pro
Zdroj: YouTube / Pocket-lint / TechMagnet (úprava redakcie)

Huawei Watch GT 3 Pro tiež disponujú viac, ako stovkou športových režimov, kde si vyberie každý nadšenec aktívneho životného štýlu ten svoj. Okrem konštrukcie z prémiových materiálov poteší aj zvýšená odolnosť voči vode vďaka norme 50 M (5 ATM) a samozrejmosťou je aj lokalizačný systém GPS, ktorý bude schopný po celý čas sledovať vašu polohu.

Huawei Watch GT 3 Pro sú postavené proti Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8
Zdroj: YouTube / TomsGuide / EntendendoiPhone (úprava redakcie)

Ako teda môžete vidieť sami, Huawei Watch GT 3 Pro sú naozaj zaujímavé inteligentné hodinky, ktorým v podstate nič nechýba. Po stránke materiálov ponúkajú v každom smere viac, ako štandardné Apple Watch Series 8 a produkt od Apple zostane zahanbený aj pri porovnaní výdrže batérie.

Tá podľa výrobcu dosahuje iba 18 hodín, no v realite môžeme z vlastných skúseností hovoriť skôr o 2 dňoch bežného nosenia. Huawei Watch GTR 3 Pro sú, ale ďalej a pokiaľ pôjdete do extrémov, ponúknu vám až 21 dní na jedno nabitie. Aby sme však boli objektívni, poďme sa baviť o úplne bežných hodnotách, v rámci ktorých tieto hodinky zvládajú pri aktívnom Always-on displeji minimálne 5 – 7 dní na jedno nabitie. To je niekoľkonásobne viac.

Prečítajte si tiež  Cena Apple Watch Ultra klesla na Slovensku pod magickú hranicu 899 €. Neváhajte a kúpte si ich v zľave
Huawei Watch GT3 Pro
Zdroj: Huawer

Tretia disciplína, v ktorej Apple Watch Series 8 prehrávajú na plnej čiare je potom cena. Apple ich štandardne predáva za 539 €, avšak dnes ich kúpite po kliknutí na tento odkaz za 425 €. Nebudeme si klamať, na Apple Watch to nie je úplne zlá cena, no stále je o cca 160 – 170 € vyššia, než pri Huawei Watch GT 3 Pro. Na druhej strane, v niečom má ich výber aj výhodu.

Ak ste fanúšikom zariadení od spoločnosti Apple, poteší vás špičková kompatibilita s iPhonom, Macom alebo aj slúchadlami AirPods. Apple Watch Series 8 majú tiež vydarený operačný systém watchOS s dlhoročnou podporou a umožňujú vám telefonovať aj cez zápästie. To Huawei Watch GT 3 Pro v kombinácii s iOS nezvládajú, pretože to Apple jednoducho nedovoľuje. Ak však máte Android, nebudete mať žiaden problém.

Huawei Watch GT3 Pro
Zdroj: Huawer

Ak si vyššie uvedené veci odpustíte a zameriate sa čisto na senzory, odolný dizajn s okrúhlym displejom či perfektnú výdrž batérie na jedno nabitie, pravdepodobne tu nie je o čom. Huawei Watch GT 3 Pro sú skutočne vydarený produkt a keď sa dá kúpite za takéto „malé“ peniaze, bol by to hriech nevyužiť. Samozrejme, každý sa musí rozhodnúť podľa vlastných preferencií.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -