Nová správa od Wall Street Journal tvrdí, že spoločnosť Apple pracuje na ďalšej bezpečnostnej funkcii, pomocou ktorej môže používateľom jej produktov zachrániť život pri dopravnej nehode.

Pokiaľ budete mať vo vrecku svoj iPhone alebo na ruke Apple Watch, akonáhle tieto zariadenia detegujú náraz, automaticky vám privolajú pomoc. Správa od WSJ tiež uvádza, že technologický gigant je v pokročilom štádiu testovania tejto funkcie, pričom jej zariadenia spoľahlivo odhalili už 10 miliónov nárazov.

- Reklama -

Všetko bude fungovať na princípe merania náhleho a prudkého nárastu gravitačných síl „g“ pri náraze za pomoci senzorov, ktoré sa už nachádzajú v našich mobilných zariadeniach či inteligentných hodinkách.

Apple získavalo informácie o nehodách pomocou obrovského množstva anonymných údajov, ktoré zhromažďovalo v uplynulom roku. Tie následne analyzovalo a vyvíjalo novú funkciu.

Únik hovorí o tom, že príchod detekcie nárazu je aktuálne naplánovaný na vydanie v roku 2022 a tak by mohla byť súčasťou operačného systému iOS 16 a watchOS 9.

Podľa správy ale existuje malá pravdepodobnosť, že jablková spoločnosť toto vylepšenie predstaví až neskôr alebo ho dokonca neuvidíme nikdy. Tento scenár však nastane len vtedy, keď kompetentní nebudú spokojní s výsledkami testov (a tie sú zatiaľ priaznivé).

Niečo podobné ako detekcia pádu 

Apple Watch detekcia pádu

No a ak sa vám zdá, že vám táto myšlienka niečo pripomína, určite je to takzvaná detekcia pádu, ktorá funguje na veľmi podobnom princípe a ponúkajú ju Apple Watch Series 4. K dispozícii je pre všetkých majiteľov, no ak máte menej ako 65 rokov, musíte si ju aktivovať manuálne.

V praxi v prípade detekcie pádu zariadenie automaticky zavolá záchrannú službu pokiaľ používateľ nezruší výstrahu na displeji do jednej minúty po celom incidente.

Ak sú navyše vyplnené núdzové kontaktné informácie, blízke osoby používateľa budú upozornené textovou správou s aktuálnou polohou hodiniek v čase pádu.

Čo hovoríte na tieto vylepšenia vy. Budú podľa vášho názoru prínosné alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.