Nový operačný systém WatchOS 6 majú používatelia k dispozícii už asi mesiac. Problém je však v tom, že zďaleka nie všetci. Apple ho v súčasnosti podporuje len pre Apple Watch Series 3,4 a 5. Dočkať sa ho ale majú aj staršie modely. Kedy príde WatchOS 6 pre Apple Watch Series 1 a Series 2? Na túto otázku nájdete odpoveď v článku.

Kedy príde WatchOS 6 pre Apple Watch Series 1 a Series 2?

Ak patríte medzi majiteľov starších hodiniek, majte sa na pozore. Momentálne ešte nemôžete používať operačný systém WatchOS 6, ktorý je aktuálny a ktorý je pomerne dosť dobrý. To je škoda. Na druhej strane ale Apple sľúbilo, že tento systém bude podporovať aj staršie zariadenia. No a keď Apple niečo povie, poväčšine to aj dodrží. Prešiel ale mesiac a stále sa akosi nič nedeje. To môže vyzerať podozrivo a používatelia starších modelov môžu mať už strach, že sa updatu nedočkajú.

Aj z toho dôvodu sme sa rozhodli pozrieť na túto problematiku a zistiť, ako na tom vlastne WatchOS 6 je. Bude vôbec podporovať aj staršie zariadenia? V prvom rade je odpoveď samozrejme áno. Ako sa však Apple už dávnejšie vyjadrilo bude to neskôr, niekedy jeseň tohto roku. To je však obdobie, ktoré aktuálne prebieha. Odpoveď na otázku kedy teda príde je, že to bude asi veľmi skoro. Dôležitým faktom je v tomto prípade aj to, že už WatchOS 6.1 beta podporuje aj staršie modely. Prvotná verzia, Watch OS 6.0 v beta testovaí ani jednu z dvojice nepodporovala.

Inými slovami si z toho logicky môžeme vydedukovať, že práve WatchOS 6.1 bude prvým updatom s podporou starších modelov. No a keďže prešiel už mesiac a ľudia by možno chceli aktualizáciu, Apple ju vydá v blízkom období. Ak teda máte Apple Watch Series 1 alebo Series 2, nebojte sa. Podpora príde a nebude to už tak dlho trvať. Otázne je len to ako bude samotný update fungovať na zariadení s hardvérom z roku 2016. Uvidíme. Každopádne sa na podporu tešíme aj za vás…

- Reklama -
Apple Watch si samé zmenili heslo. Následne ma totálne odstavili.
Apple Watch si samé zmenili heslo. Následne ma totálne odstavili.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here