Apple Watch Series 5 prišili len pred pár žýždňami so svojim Always-on displejom a používatelia už hlásia nedostatky. Mnohí sa sťažujú na horšiu výdrž batérie. Nemusí to byť ale práve špeciálnym displejom. Vybíjajú sa vám Apple Watch s WatchOS 6 rýchlejšie? Dôvodom je práve operačný systém.

Vybíjajú sa vám Apple Watch s WatchOS 6 rýchlejšie?

Zdá sa, že skutočné mizerný štart iOS 13 nie je jediným problémom. Ani hodinky Apple Watch to momentálne nemajú ideálne. Podľa používateľov síce WatchOS 6 nepadá, ale má svoje nedostatky. Jedným z nich je aj zhoršená výdrž batérie. Niektorí používatelia hlásili, že ich hodinky vo verzii Series 5 nevydržia toľko čo minulá generácia. Batéria im padá omnoho rýchlejšie.

Vzhľadom na funkciu Always-on displeja by sa to dalo jednoducho vysvetliť. Takáto technológia jednoducho musí mať vyššiu spotrebu energie. Apple ale garantuje 18 hodín čo je v podstate rovnaká hodnota ako pri predošlej generácii. Takúto výdrž ale podľa používateľov nie je vôbec ľahké dosiahnuť (samozrejme pri aktívnom používaní).

Problém je totiž omnoho rozsiahlejší a evidentne sa netýka len hodiniek Apple Watch Series 5. Používatelia sa sťažujú na zhoršenú výdrž aj pri generácii Series 4 či dokonca Series 3. Všetko až po prechode na aktualizovaný operačný systém. Kde sa teda stala chyba?

- Reklama -

Apple nevyladil ani systém pre hodinky a evidentne má svoje muchy

Ako sa ukazuje, iOS 13 nie je jedinou diskutovanou témou posledných týždňov. Svoje si užívajú aj hodinky. Ťažko povedať, čo spôsobuje ich rýchle vybíjanie. Môže to byť “X” faktorov prípadne ich kombinácia. Vzhľadom na to, že nový operačný systém ponúka rôzne vylepšenia, môžu na pozadí pracovať a niekedy zbytočne vybíjať batériu. Pravdepodobne sa nejedná o žiadnu veľkú alebo kľúčovú funkciu.

Podľa všetkého ide o kombináciu menej náročných funkcii, ktoré však spolu vytvárajú veľkú spotrebu energie. Hodinky následkom toho trpia a používatelia sa sťažujú. Tento problém navyše teraz v podstate nie je možné vyriešiť. Majitelia musia len čakať na to, kým Apple príde so softvérovou aktualizáciou. Tá by mohla tieto problémy raz a navždy napraviť. V podstate asi až potom sa bude dať urobiť objektívny test na výdrž batérie v Apple Watch Series 5. Pokiaľ boli všetky doterajšie testy ovplyvňované nejakou chybou vo WatchOS 6, reálne čísla budú po jej odstránení úplne iné.

Stretli ste aj vy so zhoršenou výdržou batérie na vašich Apple Watch po inštalácii nového operačného systému?

Apple Watch Series 5 sú skoro rovnaké ako Series 4. Majú ale väčšiu batériu. - svetapple.sk
Vybíjajú sa vám Apple Watch s WatchOS 6 rýchlejšie? – svetapple.sk
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here