Topiacemu mužovi zachránili život Apple Watch

William Rogers, ktorý sa celý život venoval výuke korčuľovania zažil nepríjemnú skúsenosť, v ktorej mu pomohli inteligentné hodinky Apple Watch. V rámci rutinného tréningu sa v nedeľu prepadol do ľadovej rieky Salmon Falls v Somersworthe a nevedel sa dostať von.

Počas tohto nešťastia sa však snažil neprepadať panike, no celkový pocit z ponorenia do mrznúcej vody opísal ako „hrozný“. Napriek tomu, že sa mu pravdepodobne podarilo objaviť miesto s kyslíkom, z rieky sa mu stále nedarilo vyliezť.

- Reklama -

V tejto chvíli ho akoby zázrakom napadlo, že má na svojej ruke inteligentné hodinky Apple Watch, s ktorými vytočil číslo 911 a operátorovi opísal všetky potrebné informácie.

Do telefónu tiež uviedol, že ak pomoc nepríde do 10 minút, pravdepodobne už nebude schopný komunikovať. Jeho telo bolo silno podchladené.

Na túto výzvu našťastie veľmi promptne reagovali hasiči, ktorí sa dokázali dostať ku jazeru behom neuveriteľných piatich minút. Williamsa tak rýchlo lokalizovali, vytiahli a zachránili mu život.

Apple Watch majú zabudovanú funkciu s názvom Emergency SOS, ktorá automaticky zavolá záchranné služby, keď o to používateľ požiada hlasovú asistentku Siri, prípadne zariadenie zaznamená náhly pád.

Práve táto nenápadná funkcia sa v konečnom dôsledku postarala o to, že je dnes William Rogers nažive. Napíšte nám do komentára, ako vám Apple Watch pomohli v nepríjemnej situácii. Samozrejme, že vám nutne nemuseli zachrániť život.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.