Známy leaker Jon Prosser (presnosť 74,2 %) zdieľal na svojej internetovej stránke fámu od MyDrivers.com, ktorá hovorí o nových možnostiach nabíjania budúceho iPhonu 13. Zariadenie má byť predstavené už v septembri a zákazníci sa môžu tešiť na viacero prekvapení.

Hoci si nie je ani Prosser informáciami na sto percent istý, do určitej miery súhlasia s nedávnym únikom, v ktorom sa hovorilo o kompletne prepracovanom nabíjaní. MyDrivers.com boli o niečo konkrétnejší a prezradili, že iPhone 13 môže zvládnuť podporovať až 25W pri využití vhodného adaptéra.

- Reklama -

V súčasnosti je rýchle nabíjanie obmedzené na 18-20W (v závislosti od zariadenia), pričom s použitím systému MagSafe zákazníci dostávajú 15W (iPhone 12 mini má len 12W). Klasické Qi nabíjačky potom môžu ponúkať 5W až 7,5W v závislosti od konkrétneho výrobku.

Ako tvrdí leaker, nešlo by o revolúciu ale o rozumné zlepšenie a preto si myslí, že podobná aktualizácia je viac ako reálna. Vyššia rýchlosť nabíjania môže zároveň súvisieť aj s použitím väčších akumulátorov. Ako iste viete, iPhone 13 kvôli tomuto naberie na hrúbke cca 0,2 mm.

Apple môže dobehnúť Samsung 

Technologický gigant by sa s podobnou technológiou dokázal priblížiť svojmu úhlavnému nepriateľovi, spoločnosti Samsung so zariadením Galaxy S21, ktoré už 25W nabíjanie ponúka.

iPhone 12 Pro Mac vs Samsung Galaxy S21 Ultra. Ktorý fotí lepšie?

Na strane druhej je ale otázne, či to skutočne chce a potrebuje. Treba si uvedomiť, že vyššia rýchlosť nabíjania je síce z hľadiska komfortu ideálna, no taktiež pri dlhodobom používaní poškodzuje akumulátor. V Cupertine teda musia zvoliť kompromis, ktorý bude ideálny zo všetkých uhlov pohľadu.

Dajte nám vedieť do komentárov, ako to podľa vás dopadne. Brali by ste 25W nabíjanie v iPhone 13 alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -