Pokiaľ ste fanúšikom športu alebo aspoň šikovných inteligentných zariadení, ktoré vás dokážu monitorovať vo dne v noci, určite vás zaujme nový náramok Xiaomi Mi Band 8, ktorý sa do predaja na Slovensku dostal len pred pár týždňami. Toto zariadenie si dnes môžete kúpiť za extrémne výhodnú cenu a poskytne vám technológie, ktorým možno ani nebudete veriť.

Začnime displejom, ktorého uhlopriečka sa v porovnaní s predošlou generáciou nezmenila. Xiaomi Mi Band 8 má stále 1,62″ a ponúka rozlíšenie 192 × 490 pixelov. To, v čom si však zobrazovacia jednotka polepšila je jas. Ten stúpol z pôvodných 500 nitov na nových 600 nitov. Oceníte to najmä na priamom slnku. AMOLED displej si zachoval obnovovaciu frekvenciu na úrovni 60 Hz no zaujímavé je, že Xiaomi tu použilo extrémne odolné Gorilla Glass 3 sklíčko či odolnejší hliníkový rám. To je istou zárukou toho, že sa vám náramok len tak ľahko nerozbije a zároveň ho to jednou nohou radí do prémiovejšej triedy.

Čo sa týka ceny, už asi predpokladáte, že nebude príliš vysoká. Xiaomi Mi Band 8 sa predáva rovnako ako predchodca za veľmi nízkych 44,99 €, avšak vy ho dnes po kliknutí na tento odkaz môžete získať už za 37 €. Dajte si len pozor na to, aby ste si nekúpili náramok Xiaomi Smart Band 8 Active. Ide o iné, podstatne lacnejšie zariadenie. 

Xiaomi Mi Band 8 má množstvo funkcií, senzorov a extrémnu výdrž batérie 

Xiaomi Mi Band 8
Zdroj: YouTube / Michael Elsegood

Čo sa týka technologickej výbavy, v Xiaomi Mi Band 8 nájdete všetko, čo ku bežnému životu potrebujete. Jeho súčasťou je napríklad 150 rôznych športových režimov či systémy, ktoré vám budú monitorovať tep alebo hladinu kyslíka v krvi. Bonusom pri náramku Mi Band 8 je tiež to, že zvláda sledovať aj aktuálnu úroveň stresu a samozrejme poskytuje komplexnú analýzu spánku.

Navyše mu neublíži ani voda, nakoľko rovnako ako predchodca spĺňa certifikáciu 5 ATM (50 M) a pri športe oceníte aj funkcie ako gyroskop alebo akcelerometer. Žiaľ, GPS aj naďalej chýba.

Príjemným bonusom je pri Xiaomi Mi Band 8 to, že výrobca kompletne prepracoval systém upínacích náramkov. Vďaka tomu ho nemusíte nosiť iba na ruke, ale vďaka rôznym typom príslušenstva si z neho môžete urobiť trebárs aj náhrdelník. Nevieme síce, kto to takto bude používať no hodí sa vedieť, že táto možnosť tu je.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Redmi Buds 4 Pro sú extrémne lacné. Majú brutálny zvuk, ANC a v niečom prekonávajú aj AirPods Pro 2
Xiaomi Mi Band 8
Zdroj: Xiaomi

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť ani na výdrž batérie, ktorá sa podľa výrobcu zlepšila o cca dva dni na jedno nabitie. Po novom tak v štandardnom režime budete tento náramok nabíjať raz za 16 dní a ak si necháte aktívny Always-on displej, budete to podľa výrobcu musieť robiť raz za 6 dní. Aj tak ide ale o skvelú hodnotu, ktorú by ste od takto lacného produktu zrejme nečakali.

Xiaomi Smart Band 8 kúpite po kliknutí na tento odkaz za najlepšie ceny na Slovensku. Samozrejmosťou je podpora smartfónov s operačným systémom iOS aj Android. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -