Ak si chcete kúpiť elegantné inteligentné hodinky s nádherným AMOLED Always-on displejom a bohatou nádielkou senzorov za výhodnú cenu, obľúbené zariadenie Amazfit GTR 4 je pre vás ako stvorené. Po technologickej stránke je skutočne nabité a teraz ho môžete získať oveľa lacnejšie, než napríklad Apple Watch SE.

Keď si Amazfit GTR 4 budete dávať na ruku, poteší vás prémiové spracovanie, hliníkové telo a veľmi elegantný okrúhly dotykový displej s ovládaním v slovenskom jazyku. Súčasťou týchto hodiniek je samozrejme krokomer, oxymeter či meranie srdečného tepu, no nechýba ani monitoring spánku alebo barometer.

Čo sa týka ceny hodiniek, tak tá sa v bežnom predaji pohybuje na úrovni 230 €, čo znie samo o sebe vzhľadom na vymenované technológie vcelku prijateľne. Amazfit GTR 4 je však možné zohnať aj oveľa lacnejšie, pričom najvýhodnejšie ponuky na Slovensku štartujú na hranici 179 €, čo si overíte po kliknutí na tento odkaz. Ušetríte teda cca 50 €, čo sa už pri tak lacných hodinkách určite oplatí.

Amazfit GTR 4 sa možno oplatia viac, ako Apple Watch SE

Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

Amazfit GTR 4 si v rýchlosti dovolíme porovnať aj so základnými Apple Watch SE, ktoré spoločnosť Apple predáva od 339 € v 44 mm verzii, no po kliknutí na tento odkaz ich môžete získať lacnejšie, už od 306 €.

Áno, tieto hodinky si určite budú lepšie rozumieť s vašim iPhonom, no na druhej strane nemajú k dispozícii Always-on displej, ponúkajú omnoho horšiu výdrž batérie a v neposlednom rade ich výrobca nevybavil ani oxymetrom. Tieto nedostatky môžu pri výbere negatívne zavážiť.

Dvojpásmové GPS aj rozprávková výdrž batérie

Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All (úprava redakcie)

Súčasťou hodiniek Amazfit GTR 4 je aj dvojpásmové GPS, ktoré sa vám hodí počas outdoorových aktivít, napríklad pri behaní, turistike alebo bicyklovaní. Rovnako si zamilujete aj špičkovú výdrž batérie týchto hodiniek, ktorá je výrobcom stanovená až na 14 dní. Hovoríme však o relatívne úspornom spôsobe použitia.

Reálna výdrž predstavuje pri bežnom používaní skôr 7 – 10 dní a pri náročnejšom používaní cca 4 – 5 dni. V každom prípade sú to, ale fantastické hodnoty, na ktoré sa žiaľ nechytajú ani najväčšie a najdrahšie Apple Watch Ultra.

Zdroj: Bikeradar

Rozhodnutie, či si skúsiť Amazfit GTR 4 nechávame samozrejme na vás. Z nášho pohľadu však ide o zariadenie, ktoré môže byť vzhľadom na svoju cenu a technológie viac ako zaujímavé.

Navyše je neporovnateľne lacnejšie, ako najdostupnejšie Apple Watch a má elegantný okrúhly displej, ktorý sa môže niektorým používateľom páčiť  viac, ako obdĺžnikové riešenie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -