Aj keď boli Apple Watch predstavené skoro pred šiestimi rokmi, dizajn sa moc nezmenil. Series 4 síce prišli s trochu inými tvarmi, no stále sa držia koncepcie pôvodného modelu. Pri nástupcovi, ktorý je pripravovaný pre rok 2020 to zrejme nebude ináč. Čo keby ale Apple urobilo menšiu “revolúciu” v oblasti displeja?

Apple Watch Series 6 s displejom bez rámikov

Hoci sa Apple Watch Series 6 zaručene pripravujú, zatiaľ nevieme s akými inováciami alebo zmenami prídu. Neočakávame nové tvary, skôr Apple využije aktualizovaný dizajn, ktorý prišiel pred dvoma rokmi a doplní ho o nové technológie. Dnešný koncept sa síce nezakladá na žiadnych únikoch, no pokiaľ by sa cupertinský gigant vybral touto cestou, bolo by to zaujímavé. Video, ktoré môžete vidieť nižšie prezentuje hodinky s displejom na celej prednej strane. Autor teda eliminoval rámiky a výsledok je naozaj atraktívny.

Nádherný koncept ukazuje Apple Watch Series 6 s displejom bez rámikov.
Nádherný koncept ukazuje Apple Watch Series 6 s displejom bez rámikov.

Aj keď už Series 4-5 majú väčší pomer displeja k celkovému telu zariadenia (oproti predchodcom), stále to nie je úplne ono. Dnes už existujú technológie, vďaka ktorým môže zobrazovacia jednotka vyzerať ešte modernejšie. Apple tu navyše ani nepotrebuje riešiť výrez pre Face ID či Touch ID ako pri iPhone alebo iPade.

Čo však pri koncepte považujeme za problém je možná zvýšená spotreba energie. Inžinieri by museli do zariadenia priniesť väčší akumulátor aby hodinky vydržali minimálne tých 18 hodín bežného používania. Čo na to poviete? Za nás to vyzerá výborne…

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Koncepty takmer vždy vypadajú lepšie ako napokon realita. Reálne je očakávať zmenu dizajnu , až od watch series 7. Len si spomeňte nedávno na koncepty SE 2. Až cca 90% ho ukazovali bez tej hroznej brady a čela. To čo by sme my chceli, Apple žiaľ vôbec neberie do úvahy 🤥

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here