Konferencia WWDC 2023 už klope na dvere, čo zabezpečuje neustále pribúdanie nových informácií a únikov. Okrem náhlavnej súpravy sa vo svetle reflektorov ocitne ešte jeden očakávaný produkt. Pôjde o prvé zariadenie svojho druhu.

Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca, na ktoré sa odvoláva portál DigiTimes vo svojom príspevku, začalo Apple s hromadením zásob nových počítačov. Hlavní partneri jablkovej spoločnosti naň sústredia všetky výrobné kapacity s cieľom pripraviť sa na prvotné dodávky.

Zásoby sa majú týkať hlavne očakávaného MacBooku Air, ktorý sa prvýkrát predstaví v 15″ verzii. Pôjde tak o najväčší model ikonického „Air-ka“, aký bol kedy uvedený na trh.

Napriek očakávanému predstaveniu nového MacBooku by mal, ale celkový trh s počítačmi čeliť miernemu poklesu. Klesajúca tendencia sa však nevzťahuje iba na počítače s logom nahryznutého jablka. Používatelia plánujú upgrade notebooku či desktopu v oveľa menšom meradle, ako počas pandémie, kedy sa museli na tieto zariadenia spoliehať viac.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / ЗЕ МАККЕРС

Čo očakávať od nového MacBooku Air? 

Pripravovaný 15″ MacBook Air síce prekvapí svojou veľkosťou a kompatibilitou, no okrem toho sa žiadnych iných inovácií nedočkáme. Laptop bude totiž vybavený čipom M2, rovnako ako minuloročný model s 13″ uhlopriečkou, ktorý si dnes môžete kúpiť už od 1 265 €.

Podľa zdroja z dodávateľského reťazca nestoja za rozhodnutím spoločnosti Apple použiť čip M2 problémy s výrobou u dodávateľa TSMC, ale kombinácia viacerých faktorov. Medzi ne majú patriť veľké zásoby čipov aktuálnej generácie, ako aj podmienky na trhu. V neposlednom rade netreba zabúdať, že samotná M2-ka má výkonu na rozdávanie.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M2 je po zľave o stovky eur lacnejší. Slováci ho milujú

S väčšou obrazovkou dostane nový MacBook Air logicky aj väčšiu konštrukciu. To zabezpečí viac miesta pre interné komponenty, medzi ktorými nebude chýbať ani akumulátor.

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Po dizajnovej stránke však určite nečakajte žiadne prekvapenie. Nový model s 15″ displejom bude vizuálne rovnaký, ako súčasná generácia MacBooku Air, ktorá v roku 2022 priniesla elegantný redizajn.

Okrem lepšieho prerozdeľovania energie bude batéria disponovať aj fyzicky väčšími rozmermi, čo posunie výdrž výrazne smerom nahor. Keď súčasná generácia 13″ MacBooku Air zvládne 18 hodín na jedno nabitie, väčší 15″ model by mohol ísť ešte vyššie, pokojne aj na hranicu 21 hodín. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Čakáte na nový Mac? Apple onedlho predstaví tri nové modely

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -