Len včera sme vás informovali, že najhodnotnejšia spoločnosť sveta bude čeliť pri ohlasovaní najnovších finančných výsledkov za druhý štvrťrok 2023 veľkému problému. Aj keď sa jej doposiaľ úspešne darilo bojovať s krízou v technologickom priemysle, zdá sa, že je koniec. Dokonca hrozí, že Apple vykáže najväčší pokles ziskov od roku 2016! Predaje iPhonov sa vraj prepadnú až o 2 %.

A ak si myslíte, že je to len preto, lebo iPhone 14 pomaly dosluhuje, podľa najnovších analytických odhadov to nie je celkom pravda. Ku tejto téme sa totiž vyjadril Ming-Chi Kuo, podľa ktorého bude mať Apple problém aj v záverečnom štvrťroku.

Portál Macrumors konkrétne píše, že aj keď bude o iPhone 15 veľký záujem, v porovnaní s minulým rokom dosiahne citeľne horšie predajné čísla. To sa pochopiteľne vôbec nebude páčiť investorom, ktorí do tohto modelu vkladajú veľké nádeje.

iPhone 15 bude oveľa zaujímavejšie vybavený, ako iPhone 14

koncept iPhone 15 v bielej farbe
Zdroj: NotebookCheck

iPhone 15 príde v štyroch samostatných verziách. Dva dostupnejšie modely (6,1″ a 6,7″) dostanú lepšie 48 Mpx fotoaparáty, Dynamic Island, jemne zaoblené telo s matným zadným sklom, podporu pre USB-C, výkonný procesor A15 Bionic so 6 GB RAM a veľa ďalšieho.

Voči týmto slušne vybaveným smartfónom budú potom postavené vlajkové lode, ktoré majú dostať tenšie rámčeky okolo displeja s hrúbkou len 1,5 mm, telo vyrobené z titánu, podporovať majú vyššie prenosové rýchlosti v rámci USB-C a taktiež sa v nich bude nachádzať výkonnejší procesor A17 Bionic.

Čerešničkou na torte by mal byť v prípade iPhone 15 Pro Max aj periskopický objektív, vďaka ktorému budete môcť fotiť s optickým priblížením až na úrovni 5 – 6x. Stále to síce nie je 10x, ako pri Samsungu, no zároveň je to výrazné zlepšenie oproti súčasnému 3x zoomu, ktorým disponuje iPhone 14 Pro Max.

Ľudí môže odradiť vysoká cena 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Najväčším problémom pri iPhone 15 ale môže byť jeho očakávaná cena. Šepká sa, že zatiaľ čo základné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus sa budú predávať za rovnaké čiastky, ako minulý rok (999 € / 1 149 €), vlajkové lode iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max by mohli extrémne zdražieť.

Pri menšom 6,1″ modeli sa hovorí o sume + 150 €, na základe čoho by zariadenie štartovalo na hranici 1 449 € a pri väčšom 6,7″ modeli o sume + 250 € so základnou cenovkou 1 699 €.

Prečítajte si tiež  Ako upravovať fotky priamo v iOS 8 - návod

Menším ospravedlnením vysokej ceny má byť aspoň vyššie 256 GB úložisko pre prémiové „Pro“ modely. Apple by sa v roku 2023 mohlo definitívne vykašľať na 128 GB verziu, ktorú bude ponúkať len pri lacnejšom iPhone 15 a iPhone 15 Plus.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -