V novej štúdii uverejnenej tento mesiac, o ktorej píše 9to5mac sa testovala funkcia sledovania okysličovania krvi. Podľa výsledkov štúdie dokážu inteligentné hodinky Apple Watch Series 6 alebo novšie spoľahlivo určite zníženú saturáciu kyslíkom. Porovnávané boli s certifikovanými lekárskymi pulznými oxymetrami.

Ako uvádza portál MyHealthyApple, štúdia bola tento mesiac uverejnená v časopise Digital Health.

Jej cieľom bolo zistiť, ako presne dokážu komerčne dostupné inteligentné hodinky, ktoré merajú saturáciu kyslíka v krvi (SpO2), odhaliť hypoxémiu v porovnaní s lekárskym pulzným oxymetrom.

My len pripomenieme, že oxymeter majú aj Apple Watch Series 7, ktoré sa dnes predávajú za perfektnú cenu. Zariadenie je veľmi podobné ako nástupca Apple Watch Series 8, no na jeho nákupe výrazne ušetríte.

Výskumníci do štúdie prijali 24 zdravých účastníkov, pričom každá osoba mala na ľavom zápästí hodinky Apple Watch Series 6 a na ľavom prostredníku senzor pulzného oxymetra (Masimo Radical-7). Účastníci dýchali cez špeciálny dýchací okruh v troch fázach.

Podrobný výskum preukázal kvality Apple Watch 

Ako vyriešiť 5 najčastejších problémov Apple Watch, ktoré vás doposiaľ frustrovali?
Zdroj: Katya Rekina / Shutterstock

Najskôr v 2-minútovej úvodnej stabilizačnej fáze účastníci vdychovali okolitý vzduch.

Potom v 5-minútovej desaturačnej fáze účastníci dýchali zmes plynu so zníženým obsahom kyslíka (12 % O2), ktorá dočasne znížila saturáciu krvi kyslíkom, vďaka čomu bolo možné pozorovať zmeny.

V záverečnej stabilizačnej fáze účastníci opäť vdychovali okolitý vzduch, kým sa SpO2 nevrátila na normálne hodnoty.

Merania SpO2 sa vykonávali z inteligentných hodiniek a pulzného oxymetra súčasne v 30-sekundových intervaloch a výsledky preukázali, že Apple Watch a profesionálne zdravotnícke nástroje vykazujú takmer totožné hodnoty.

Celú štúdiu si môžete prečítať tu na webovej stránke SAGE Journals.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 6 a SE sú najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -