Predaje Apple Watch dosiahli nové maximum

Inteligentné náramky a hodinky sú čoraz populárnejšie. Neukazuje to iba iniciatíva spoločností, ktoré sa venujú tomu odvetviu, ale hlavne zákazníci, nakupujúci produkty. Apple Watch sú momentálne hitom a podarilo sa im prepísať historické čísla. Spolu so staršími modelmi, ktoré boli v ponuke, tvorili v mesiacoch júl, august a september rekordné výsledky.

Počas Q3 2020 Apple odoslalo k zákazníkom až 11,8 milióna kusov zariadení. Počas Q3 2019 to bolo 6,8 milióna kusov zariadení. Bavíme sa o medziročnom náraste na úrovni 75%. Dnes o tom informovala analytická spoločnosť IDC.

Dôležité je v tomto bode poznamenať, že šlo o ten najúspešnejší štvrťrok v histórii. Ešte nikdy predtým sa nepodarilo predať viac ako 9,2 miliónov Apple Watch v trojmesačnom období.

Okrem predajov Apple Watch Series 5 a Apple Watch Series 3 zahŕňal tretí štvrťrok aj predstavenie Apple Watch Series 6 (vlajkovú loď) a Apple Watch SE (stredná trieda). V predaji zostal model Series 3, pochádzajúci z roku 2017. Aj vďaka rozšíreniu ponuky mali zákazníci lepší výber.

Analytici z IDC odhadujú, že Apple Watch držia druhé miesto v rámci trhového podielu s nositeľnými náramkami (nejedná sa striktne o hodinky). Technologický gigant vraj pokrýva cca 21,6% zo všetkých predajov.

Na prvom mieste sa nachádza čínske Xiaomi a jeho Mi Band s 24,5% podielom. Tu je ale nutné poznamenať, že sa jedná naozaj iba o náramok, s cenou na úrovni 50$. Funkciami a schopnosťami sa k Apple Watch ani nepribližuje.

Do komentára nám napíšte, či ste si v poslednej dobe zakúpili Apple Watch a ak áno, ako ste s týmto zariadením spokojní. Naplnili sa vaše očakávania?

Prečítajte si tiež  Hranaté Apple Watch Pro nemusia mať kompatibilné remienky so staršími modelmi. Ide o obrovský problém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.