Vyzerá výborne

Aj keď mám Apple Watch už štvrtý rok, nikdy som nepoužíval magnetický kožený remienok. Vždy ma však zaujímalo, ako toto príslušenstvo vyzerá „naživo“, a tak som si jeden kúsok vyskúšal v spolupráci s našim partnerom, spoločnosťou Innocent Store.

Do redakcie nám dorazil bordový Leather Link, určený pre väčší model Apple Watch so 42/44 mm displejom (konkrétne pre moje staré ale dobré Apple Watch Series 3). Príslušenstvo sa nachádzalo v jednoduchej bielej recyklovateľnej krabici a hneď po prvom vytiahnutí na mňa urobilo pozitívny dojem.

- Reklama -

Výrobca sľubuje, že remienok je vyrobený z pravej kože, čo pri dotyku sedí. Taktiež ma o tom presvedčilo aj typické vŕzganie, ktoré sa zriedkavo ozve, keď na remienok silnejšie zatlačíte. Nejedná sa ale o nič, čo by vás nejako rušilo. Je to skrátka vlastnosť materiálu.

Po celej ploche sa nachádzajú drobné obdĺžnikové výbežky, ktoré sú v skutočnosti magnety. Tie zabezpečujú dokonalé prispôsobenie remienka vášmu zápästiu, bez ohľadu na to, aký je jeho obvod. Leather Link som skúšal na dámskej, aj na pánskej ruke a v oboch prípadoch sedel ako uliaty.

Veľmi presne zapasuje na hodinky

Prvá vec, ktorá ma na remienku naozaj prekvapila bola, ako perfektne pasuje do drážok na Apple Watch. Niektoré lacnejšie alternatívy tu majú rôzne špáry a odrezky. V tomto prípade sa však ničoho podobného nemusíte obávať. Platí to aj pre celý systém zapínania, s ktorým nie je najmenší problém a nezasekáva sa.

Remienok sa štandardne dodáva v dvoch častiach, jednej kratšej a druhej dlhšej, pričom tá časť, ktorá je kratšia musí byť z vonkajšej strany „obtočená“ dlhšou časťou, aby správne fungovali magnety. Ak by ste to skúsili opačne, jeho pevnosť by bola výrazne nižšia a hodinky by vám ľahko spadli na zem.

Nasadiť ho na ruku chce cvik ale zvyknete si

Tak ako to pri niektorých remienkoch na Apple Watch býva, aj Leather Link sa trochu komplikovane nasadzuje na ruku. Bude vás to trápiť prvých desať ráz, no potom si zvyknete.

Taktiež treba doplniť, že samotný kožený materiál je spolu s magnetmi relatívne tvrdý. Pri častejšom používaní však zmäkne, čo zvýši používateľský komfort. Pripomína mi to klasický nákup topánok, ktoré skrátka treba trochu „rozchodiť“, aby ste im prišli na chuť.

Materiál nevykazuje známky poškodenia ani po mesiaci nosenia

Čo vás bude azda najviac zaujímať je odolnosť testovaného remienku. Nakoľko nie je najlacnejší, mal by zvládnuť aj náročnejšie podmienky. Pochopiteľne som ho používal šetrne, tak ako samotné hodinky.

Nedával som si však extra pozor na to, či ho náhodou pri umývaní rúk nenamočím alebo pri písaní na počítači (čo sa však s týmto remienkom nerobí úplne komfortne) nešúcham o stôl atď. Berte to teda ako také štandardné používateľské nosenie. No a výsledok?

Ako už napovedá podnadpis, Leather Link nevykazuje žiadne známky poškodenia ani po mesiaci nosenia. Farba je úplne rovnaká ako na začiatku a platí aj o vnútornej časti remienka, kde sa často stretáva s agresívnym potom. Ak vás teda na fotografiách zaujal, nízkej odolnosti sa nemusíte báť. Práve naopak, pocítite z neho kvalitné a solídne spracovanie.

Oplatí sa?

Táto otázka je z pochopiteľných dôvodov veľmi subjektívna a nedokážem vám na ňu jednoznačne odpovedať. Cena remienku je 59,99 €, čo je v porovnaní s riešením od spoločnosti Apple až o 40,00 € menej. Kvalitou sa mu však z môjho pohľadu vyrovná a kúpu nebudete ľutovať. Samozrejme, že naň získate aj dvojročnú záruku a pri tejto sume ako bonus dopravu zadarmo.

Ak ale hľadáte o niečo komfortnejšie, no stále elegantné príslušenstvo, lepšou voľbou bude Innocent Braided Solo Loop, ktorého recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze. Do pozornosti dávam aj recenziu na klasický silikónový Solo Loop, ktorý patrí medzi moje obľúbené produkty od Innocentu. Za málo peňazí ponúkne veľa univerzálnej muziky…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.